Jak využít kámen v interiéru? Máme pro vás pár tipů

kamenná_tapeta

Přírodní doplňky se čím dál častěji vrací do našich příbytků. Jde o doplňky, květiny, ale i o přírodní materiály. První místo si drží dřevo a v těsném závěsu je kámen. Jak jej lze využít v interiéru?

Dřevo působí v interiéru velmi příjemným, útulným a teplým dojmem. Kámen je velmi elegantní, osobitý, má zcela jedinečnou texturu a velmi sofistikovaně doplňuje tradiční i moderní interiéry. Jednou z jeho velkých výhod je jeho odolnost a bezúdržbovost. Používá se i kamenná dýha, resp. kamenné tapety, které umožní kámen využít téměř všude.

Dýha v podobě kamene

Kamenem lze obložit téměř všechno v exteriéru i interiéru. Můžete jej použít na hlavní stěnu, vytvořit výrazný prvek v obývacím pokoji nebo v hale. Nádherně zaujme na krbu, kam také původně patří. Hodí se na vchodové i interiérové dveře či kolem oken. Variabilitu využití umožňuje kamenná dýha či tapeta, kterou zcela jednoduše nalepíte na připravený povrch. V podobě dýhy se hodí kámen do obývacího pokoje, do koupelny i do kuchyně. Zdobí dvířka kuchyňských linek i koupelnových skříněk, třeba i při renovaci. Kamenný vzor v nejrůznějších barevných odstínech vypadá skvěle.

Do kuchyně i do koupelny

Kámen je odolný vůči vodě a lze využít i v koupelně. Využívá se k obkladům do koupelen, hodí se na podlahu i na stěny. Aby vás hřál i od nohou, klidně pod něj nainstalujte topení. Můžete se uchýlit ke klasickému tvaru nebo zvolit nepravidelnou pokládku a obklad. Můžete zaujmout kamenným taburetem i květináčem. Podívejte se, zda se vám hodí lépe kamenná dýha či kamenná tapeta.

Vsaďte na kombinace

Pokud se vám zdá kámen v interiéru vhodně studený, zkuste ho zkombinovat. Přírodní materiály kombinují velmi dobře, nejlépe vypadá dřevo a kámen. Kresby musejí vzájemně ladit. Zkuste se řídit pravidlem, že bude výrazná kresba jen u jednoho z nich a druhý materiál bude mít texturu jemnou a méně patrnou. Vybírejte podle toho, co by mělo být v interiéru o něco dominantnější.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.