Jak zařídit obývák v moderním stylu?

Obývací pokoj

Vybavujete nově obývací pokoj a nechcete se při výběru nábytku a doplňků řídit letákovými akcemi bytových center? Podívejte se na aktuální trendy v bytovém designu. Patří sem hřejivé přírodní materiály, barevné vzory a zapojení světla.

Minimalistické obývákové stěny

Obrovské obývákové stěny jsou už několik dekád pasé. Ve spoustě domácností došlo k úplnému vynechání tohoto kusu nábytku. Mnoho rodin už dneska nemá potřebu hromadit knihy a broušený křišťál ve vitríně mezi televizí a balkonem. 

jak zařídit obývák

Pokud potřebujete někam umístit televizor a pár drobností, můžete použít jednoduchý televizní stolek a pár kratších poliček strategicky připevněných na zdi poblíž sedačky. Vášniví čtenáři si mohou pořídit jednoduchý regál nebo knihovnu jen a jen pro jejich sbírku. Co se týče nutnosti uložení bytového textilu, můžete pořídit jednoduchou komodu.

Barvy, polštáře a textil

Malé barevné polštářky, vzorované přehozy a vkusné závěsy zútulní každý prostor. Při volení barev, které v místnosti použijete jako dominantní, berte v úvahu postavení místnosti. Pokud je v pokoji přes den hodně slunce, volte barvy studené a jinak neutrální (bílou, béžovou, modrou). Pokud je v místnosti tma, můžete použít zářivé barvy, jako je červená, oranžová a žlutá. Do místností s okny do ostatních stran se nemusíte bát použít veselé pastelové odstíny.

V tomhle směru vám k prozáření místnosti pomůže barevný koberec pod konferenčním stolem. Oblíbené jsou také háčkované nebo pletené deky, zejména z medvídkové příze, která je hřejivá a působí načechraně. 

obývací pokoj inspirace

Vkusná sedací souprava

Zásadním kusem nábytku v obýváku je však sedací souprava. Zvolte si moderní sedačku z přírodního kůže, pokud máte rádi klasické barvy a materiály. Nejzvyklejší je hladká pigmentovaná kůže využívaná na výrobu elegantních souprav, ale mezi poslední trendy patří i nubuková broušená kůže, hřejivá a příjemná pro kontakt s lidskou pokožkou.

Co se týče textilních povrchů, běžné jsou sedačky z DPD. V posledních dobách jsou časté sedačky nápadných barev. Pokud z ní chcete udělat dominantu místnosti, zvolte červenou, žlutou nebo fialovou. Obohaťte její estetický dojem barevnými a vzorovanými doplňky.

Velké zrcadlo pro světlo i prostor

Mezi trendy posledních let patří velká zrcadla umístěná nad sedačku. Zrcadla totiž neslouží jen k úpravě zevnějšku a kontrole outfitu, ale také jako velký pomocník při práci se světlem a prostorem.
Menší prostory velkým zrcadlem nabydou na prostoru, ale také rozmnoží a roztříští světlo jdoucí zvenčí. Takové zrcadlo můžete zasadit do starožitného rámu a znásobit jeho využití jakožto uměleckého prvku. Hezky také vypadá kombinace světla a zrcadlení, například pokud rám ozdobíte bílými vánočními světýlky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.