Jak vymalovat obývací pokoj?

Hledáte inspiraci, jak vymalovat obývací pokoj? Bude působit vkusně, moderně a útulně. Obývací pokoj je místnost pro relaxaci, povídání s rodinou nebo přáteli. Jde o nejrušnější část interiéru.

Teplý a útulný interiér je lepší než studené barvy. Obývák by měl být útulný, proto jej vymalujte maximálně dvěma barevnými odstíny. Jedna barva je základní, druhá je pouze doplňková. Obě dohromady vykouzlí útulnou místnost, kde nejsou přeplácané doplňky a méně je často více.

Tip: 6 moderně zařízených dětských pokojů

Barvy a barevné kombinace

Velmi záleží na velikosti místnosti, nábytku a dalších doplňcích. Do malých místností volte spíše světlé odstíny opticky zvětšující prostor. Vezměte v potaz, zda máte v obývacím pokoji dostatek světla. Pokud do pokoje po většinu dne svítí slunce, vyhněte se oranžové a žluté barvě. Zvolit můžete béžovou nebo kombinaci bílé a červené. Nebojte se tmavších odstínů, ale nepřežeňte to. Chladné a studené barvy se do obývacího pokoje moc nehodí. Pokud máte v obývacím pokoji málo světla, opticky jej rozsvítíte žlutou či oranžovou barvou. Držte se jednoduchých tónů, kombinujte maximálně dvě barvy, kdy je jedna je dominantní a druhá ji jen doplňuje, nebo zvolte jednobarevnou místnost.

Jaké jsou nejoblíbenější barvy

Světle žlutá obývací pokoj krásně prosvětlí. Velmi oblíbená je citrónově žlutá, která zahřívá a uklidňuje. Vkusně působí béžovo – hnědá, kterou lze snadno zkombinovat se sedací soupravou. Moderně zařízený obývací pokoj vymalujte barvou café latté, čokoláda či mocca. Jsou nevšední a navíc se jen tak neokoukají. Tmavou hnědou raději použijte jen na jednu nebo dvě stěny. Zbylé stěny doplňte světlejším odstínem, ať nevznikne dojem tmavého interiéru. Můžete ji kombinovat i s oranžovou, žlutou i bílou či krémovou barvou. V módě je i zelená barva, obzvlášť ve světlém odstínu, která pěkně působí v kombinaci s nábytkem ze světlého nebo černého dřeva. Teplejší místnosti snesou i výraznější zelenou v tónu pistácie nebo máty. Příznivci teplých tónů mohou zkusit lehce okrovou, žlutooranžovou či lososovou barvu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.