Jak ustlat postel? Starejte se o svou říši snů

Ustlaná postel vypadá mnohem lépe než neustlaná. Když máme uklizeno, psychicky se cítíme lépe a zlepšujeme si kvalitu spánku. Jak ale ustlat rychle, aby to současně vypadalo skvěle? Zkuste ustlat podle našich jednoduchých rad.

Každé ráno bychom měli nechat lůžkoviny chvíli vyvětrat, natřepat a srovnat polštář, vzorně složit pokrývku a úhledně natáhnout přes postel přehoz. Postel může být z masivu, nebo si můžete vyrobit i postele z palet. Pokud se vám stále nedaří ustlat postel správně, zkuste to podle našeho návodu.

Ložní prádlo

Postel ustelte až po snídani

Lůžkoviny ráno stačí vyvětrat jenom krátce, proto se nejdřív oblečte a nasnídejte. Mezitím se odvětrá vlhkost z potu a lůžkoviny vychladnou. Jednou za čas je můžete pořádně vyvětrat v okně nebo venku. Stlaní postele se tak stane součástí ranního rituálu a rychle si na něj zvyknete. Vyzkoušejte také sprej na lůžkoviny s jemnou svěží vůní.

Pořiďte si kvalitní lůžkoviny i povlečení

S kvalitním polštářem, přikrývkou, povlečením a prostěradlem bude stlaní mnohem snazší. Pokrývku i polštář pak rovnoměrně natřepete a dobře se vám bude spát i stlát. Doporučujeme povlečení na zip. Zapíná se rychleji než knoflíky a drží lépe než povlečení s hotelovou kapsou. Pak se vám podaří dokonale ustlat.

Používejte ochranný chránič matrace

Chránič matrace ochrání matraci a pomůže i prostěradlu. Zabrání tomu, aby se vaše matrace příliš opotřebovala a nešpinila. Zaprání i nechtěnému vsáknutí tekutin. Prostěradlo bude na posteli lépe držet tvar. Na vyrovnání prostěradla vám bude stačit pár tahů rukou. Při vyrovnávání vždy postupujte od středu ke krajům.

Přikrývku skládejte od středu

Přikrývku skládejte vždy od poloviny a neskládejte ji tak, že ji vezmete za dva rohy na kratší straně a přeložíte. Efektivnější je přikrývku rovnou chytit v polovině a snadným pohybem s lehkým třepnutím ji položit na postel. Výsledek stojí za to.

Udržujte správně naplněné polštáře

Aby měl polštář při stlaní správný tvar, musí být neslehnutý a nezdeformovaný. Pravidelně ho natřepávejte a otáčejte. Hlídejte si, že má náplň stále dobrou kvalitu. Pokud tomu tak není, pořiďte si nový a kvalitnější.

Pořiďte si pěkný přehoz a polštářky

Přehoz na postel a dekorativní polštářky vypadají na posteli skvěle. Jakmile zvládnete vypínání prostěradla, skládání přikrývek a natřepávání polštářů, vaše postel bude vypadat ještě mnohem lépe, pokud jí překryjete hezkým přehozem. Nemusí být v barvě povlečení. To po zastlání postele stejně nebude vidět. Vyberte si neutrální odstín, anebo laďte jeho barvu a vzor k vybavení ložnice.

Uspořádejte prostředí v ložnici

Prostředí ložnice opravdu významně ovlivňuje naši psychickou pohodu. Pokud máme kolem sebe příjemnou atmosféru, mnohem lépe se nám spí i stele. Na noční stolek si dejte vázu s čerstvými květinami, které nemají moc pronikavou vůni nebo květináč s rostlinou, na zeď  dejte obrázky, fotografie či dekorativní tapetu. Pak se budete v ložnici cítit skvěle a stlaní vám půjde pěkně od ruky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.