Jak uspořádat šatní skříň? 5 tipů, které ušetří místo

šatní skříň

Bojujete doma s každým centimetrem místa? Problémy s úložným prostorem vyřešíte díky dobré organizaci šatní skříně. Je třeba se umět ve skříni vždy rychle zorientovat. Osvojte si proto pár zásad pro uspořádání vnitřních prostorů skříně.

Už při výběru šatní skříně sledujte, zda obsahuje výklopné šatní tyče, výsuvné věšáky, drátěné programy, ukládací boxy nebo výsuvné police a zásuvky. Některé z těchto skvělých vychytávek se dají i dokoupit. Existují i speciální držáky na žehličku, žehlicí prkno, opasky, šátky a šály, kravaty nebo šperky. Na co se zaměřit při uspořádání šatní skříně? 

Uspořádání šatní skříně

Nejpoužívanější věci musí být po ruce 

Už při výběru skříně myslete na to, které věci potřebujete mít hned po ruce. Odpadne vám zdlouhavé přehrabování v časovém presu. Věci, které často nosíte a používáte, dejte tzv. do výšky očí. Nedávejte je na dno skříně a do spod, kam se musíte stále obtížně ohýbat. Nezapomeňte ani na větší zrcadlo, ve kterém bude vidět celá postava. Umístěno může být přímo na dveřích skříně.

Kam dát sezónní věci

Kožichy, kabáty a bundy pověste na ramínka a dejte je do skříně tak, aby se o sebe neodíraly. Pletené svetry nevěšte na ramínka, ať se nevytahají a poskládejte je. Méně používané a sezónní věci uložte do zadních prostor skříně, vrchních polic i na dno. Součástí vnitřních a vnějších prostor skříně by mělo být i praktické světlo. Pokud vstáváte brzy ráno, nemusíte ostatní budit centrálním osvětlením.

Použijte úložné boxy, třeba i na kolečkách

Dno a spodní police vybavte boxy, třeba i na kolečkách. Mohou být textilní, z proutí i plastové, které bývají opatřeny praktickým víkem. Můžete sem uložit věci, které se špatně skládají. Třeba srolovat ponožky do ruliček. Boxy jsou úžasní pomocníci i na uložení spodního prádla. Můžete tam prádlo volně rozložit a nemačkat je do nízkých šuplíků. Například podprsenky tím opravdu dost trpí. Díky tomu, že dáte prádlu volnost, prodloužíte jeho životnost a nevhodným uložením neponičíte jeho křehkou strukturu.

Zaměřte se na detaily

Zapomeňte na zdlouhavé přehrabování a hledání. Součástí vnitřního prostoru skříně by měly být i malé šuplíky, kam dáte třeba kravaty, opasky, šátky, šály nebo ponožky. Mohou být na očích, anebo za posuvnými dveřmi. Pokud máte naopak zásuvky hluboké, rolujte složené oblečení do ruliček a stavějte je do nich vedle sebe. Na první pohled uvidíte, co máte v šuplíku. Orientace ve vnitřních prostorách skříně bude mnohem jednodušší, když se naučíte vnitřní prostor využívat na maximum. Použijte speciální držáky a drátěné botníky.

Na co nezapomenout

Pokud jde o skříň na oblečení, nedávejte k nim boty nebo vysavač. Obojí je totiž plné bakterií a mikroorganismů a do šatní skříně nepatří. Nedávejte k oděvům ani prachovky nebo čisticí prostředky. Botník nechte na chodbě nebo v předsíni. Očištěnou obuv můžete uložit do drátěných sektorů uvnitř skříně.

Autor článku: Nabytek-Interior.cz – kvalitní nábytek

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.