Jak natřít nábytek z dřevotřísky? 

Přemýšlíte nad tím, jak renovovat nábytek s dřevotřískovou dýhou? Nátěr na nábytku z dřevotřísky můžete obnovit, až je dřevo holé, jinak se bude povrch štěpit. Nábytek můžete efektivně natírat, když hladký povrch dýhy před lakováním dobře připravíte.

Základní nátěr na dřevotřísku

Základní nátěr je nutný k uchycení laku na dřevotřískové desce. Nesmí být na vodní bázi, jako je latex, jinak dřevotřískové desky bobtnají. K přípravě povrchu pro lakování je třeba základní nátěr na bázi rozpouštědla, jako je olej či lak. Po jeho zaschnutí lze použít latexové, olejové nebo lakové barvy. Lakované dřevo lze přetřít i bez broušení. Základní nátěr na olejové bázi přilne k natřenému nebo utěsněnému dřevu a pak ho lze přetřít latexovou barvou.

Jak natírat zakryté dřevo a laminátový nábytek

Laminátový nábytek můžete osvěžit více vrstvami barvy. Jen ho musíte nejprve pomocí brusného papíru s velkou zrnitostí zbavit hladkého povrchu a nanést základní nátěr na bázi oleje, aby vypadal jako nový. Olejové barvy s lesklým povrchem jsou ideální pro většinu nábytku, protože se lesklé povrchy čistí snadněji. Pro dosažení nejlepších výsledků použijte pěnový váleček a pěnový kartáč.

Jak natírat vinylem potažené dřevotřískové desky

Pokud se laminátová nebo vinylem potažená dřevotříska odlupuje, na povrchu je plast, nikoli dřevo a musíte použít speciální barvu. Kuchyňské skříňky s dřevotřískovou deskou můžete natřít, ale je třeba je předem obrousit. Pokud se jedná o skříň z lamina, pod laminátem je dřevotříska a natírání se nedoporučuje. Kromě celistvého nátěru se můžete podívat, jak na patinování nábytku.

Jak dřevotřískovou desku před lakováním obrousit

Bez ohledu na to, zda má dřevotřísková deska nějaký povlak, musíte ji před natíráním obrousit. Na povlak použijte brusný papír o zrnitosti 120. Pokud není dřevotřísková deska potažena, lehce ji obruste brusným papírem o zrnitosti 220.

Jaký typ barvy přilne k vinylu

Nejlepší barva na vinyl je 100% akrylová barva na vodní bázi nebo akrylová barva modifikovaná uretanem. Vyhněte se levným latexovým barvám. Akrylová barva je totiž mnohem flexibilnější. Vinyl se často se změnami teplot roztahuje a smršťuje. Méně kvalitní barvy pak při tomto zatížení praskají a loupou se.

Jak natírat plastové skříně

Skříně vyrobené z melaminového plastu mají hladký povrch, na který se hodí základní nátěr ve spreji a barvy skvělou volbou. Zakryjte přilehlé povrchy, zajistit dostatečné větrání a použít respirátor. Další tipy vám prozradí naše rady pro kutily.

Jak natírat laminátový nábytek

Křídové barvy přilnou téměř ke všemu, snadno se nanáší a rychle schnou. Jde o perfektní základní nátěr mezi laminátový povrch a barvu Satin Enamel pro perfektní trvalou povrchovou úpravu nadnesenou na křídovou barvu.

Jak natírat laminované dřevotřískové desky

U dřevotřískové desky potažené laminátem s lesklým povrchem nemusíte obrousit plastovou fólii, ale jen zbrousit povrch pro podporu přilnavosti vrstvy laku. Nenatírejte nikdy v mraze, velkém horku nebo vysoké vlhkosti. Nechte proudit vzduch a usnadněte si schnutí nátěrů, které pak nebude ani rychlé ani pomalé. Takto si můžete upravit, oživit a vylepšit nábytek do každého pokoje.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.