Inspirace: Nábytek z palet

nábytek z palet

Dřevěné palety již po desetiletí slouží pro přepravu a ukládání větších předmětů. Nedávno se však dřevěné palety staly ještě něčím navíc. Staly se užitečným zdrojem v domácím designu.

Palety jsou používány začátečníky i profesionály v designových projektech velkých i malých kusů nábytku. Dřevěné palety lze rozebrat do dřevěných prken, které lze použít pro libovolný počet projektů. Dřevo může být jako nové, s rustikální patinou nebo se svou povrchovou úpravou pohybovat někde mezi nimi. Přečtěte si o inspiraci o tom, jak použít dřevěné palety k tvorbě jedinečně originálního nábytku. Dostanete inspiraci a získáte kreativitu.

Tip: 9 tipů na postel z palet

Stolek z palet

Vytvořte si originální stolek na kolečkách ze čtyř dřevěných palet, s jedním nosníkem rozřezaným na čtyři kusy, se čtyřmi kolečky, za pomocí konzol a šroubů. Paletový stůl je funkční a hodí se jak pro vnitřní, tak pro venkovní použití, s jednoduchým a rustikálním vzhledem. Stolek může být přizpůsoben potřebné velikosti a jeho návrh se může měnit při vytváření. Nepoužívejte dřevěné palety, které byly chemicky ošetřeny. Doplňte je pro povrchovou úpravu olejem, voskem či lazurou, abyste zvýšili trvanlivost a odolnost dřeva proti povětrnostním vlivům a jste hotovi.

Počítačový stůl

Pokud hledáte počítačový stůl perfektních rozměrů a nechcete si jej nechat dělat na zakázku, nedělejte si starosti, můžete si sami snadno vyrobit vlastní počítačový stůl z dřevěných palet. Pro tento konkrétní je vše, co potřebujete, paleta, nějaké robustní nohy a deska z překližky. Jedná se o jednoduchý, levný projekt a na konci budete mít originální a dokonale přizpůsobený počítačový stůl pro vlastní potřeby.

Kuchyňský ostrůvek

Palety mohou být použity k vytvoření kuchyňského ostrůvku. Budete potřebovat nejméně tři palety, nářadí a barvu. Jednoduše řežte palety podle velikosti, spojte je dohromady a přidejte horní část v podobě překližky, desky z masivu či skla. Natřete palety v přirozené barvě nebo v živějším tónu, který koordinuje s vaší kuchyní. Není to těžké a máte tu volnost při výběru vlastního designu.

Pohodlná pohovka

Roztomilá pohovka byla vyrobena z plastové palety. Paleta byla rozříznuta na polovinu a bylo přidáno několik nerezových plechů a nožiček, aby se vytvořila stabilita a obě části držely dohromady. Nakonec byly přidány polštáře a pohovka byla připravena k použití. Je to nejen velmi jednoduchý a přímočarý projekt palet, ale také pohodlné sezení.

Zdroj: homedit.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.