Efektivní spalování dřevěných pelet může rovněž snížit náklady na vytápění.

Dřevěné palety

Způsoby, jak ušetřit na vytápění, hledá v posledních letech stále více lidí, protože náklady prudce vzrostly. To bohužel platí nejen u elektřiny a plynu, ale i tuhých paliv, a to včetně dřevěných pelet. Řada z praktických rad, jež vám pomohou ušetřit, mají navíc pozitivní dopad na životní prostředí. Mezi ně patří i efektivní spalování různých paliv, a to včetně dřevěných pelet.

Jak dosáhnout efektivního spalování dřevěných pelet?

Abyste dosáhli za vynaložené finanční prostředky maximálně efektivního vytápění, je potřeba využít plný potenciál různých zdrojů tepla. Ačkoli to zní složitě, nic náročného za tím hledat nemusíte. Pokud to řekneme jednoduše, abyste ušetřili na vytápění není vždy potřeba otáčet kohouty na topení, ale začít topit chytřeji. S tím vám pomohou níže uvedené rady.

Udržujte svůj kotel a komín ve skvělé kondici

Správná údržba kotle a spalinových cest by měla být před topnou sezónou i v jejím průběhu základem. Jen tak budete mít jistotu, že spalování v kotli probíhá tak jak má. Efektivní spalování paliva je totiž možné pouze v případě, že má komín správný tah a kotel není výrazně znečištěn, což by bránilo správnému přívodu vzduchu.

Nakupujte kvalitní dřevěné pelety

Abyste s péčí o kotel a spalinové cesty netrávili příliš mnoho času, je potřeba kupovat kvalitní paliva. V případě dřevěných pelet, byste měli vyhledávat dodavatele, který vám nabídne pelety s označením ENplus A1, které dokazují, že pelety dosahují skvělých vlastností.

Dřevěné pelety s označením ENplus A1 vynikají mimořádně nízkým obsahem vlhkosti a skvělou výhřevností. To znamená, že při vytápění na určitou teplotu, spálíte méně paliva. Navíc dřevěné pelety někdy označované i jako peletky zanechávají jen minimální množství popela a mají vysokou minimální teplotu tání popela. Takže se snižuje i potřeba údržby vašeho kotle.

Využijte mimosezónních cen

Své náklady na vytápění můžete snížit i včasným nákupem dřevěných pelet. Obecně totiž platí, že nejlevnější pelety nakoupíte na konci topné sezóny. V dalších měsících pak cena tohoto paliva roste a svého maxima pro daný rok dosáhne na začátku a v průběhu topné sezóny. Pokud tedy nakoupíte dřevěné pelety na jaře, můžete ušetřit tisíce korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.