Domy na prodej za slušné ceny? Sehnat se dají

nový_dům_PR

Slušné bydlení za přijatelnou cenu aby dnes člověk pohledal. Zejména ve větších městech dáte za 2+kk klidně pět milionů. Pokud vám ovšem nevadí bydlet trochu dále od centra dění v České republice, bydlení najdete bez problémů. Nenechte se ohrozit tím, co říkají ostatní, pusťte se do pátrání.

Ceny v Praze a Brně skutečně jsou neúměrně vysoké. O tom se snadno přesvědčíte, když se podíváte na jakýkoliv inzertní portál. Skutečně ale musíte bydlet rovnou v Praze nebo Brně?

Zabydlete se v nějakém větším městě poblíž velkoměsta

Chcete-li bydlet ve městě, krásný domeček ve vesnici u Prahy vás asi neuspokojí. Existuje ovšem jedno jiné, trochu podobné řešení. Najděte si blízko svého preferovaného velkoměsta nějaké jiné větší město. Například jestliže chcete bydlet v blízkosti Hodonína, hledejte dům na prodej Bzenec. Toužíte-li po bydlení v jižních Čechách, zaměřte se na domy na prodej Velešín. Místo Prahy se můžete přestěhovat do Kladna. Brno lze nahradit Kuřimí, Tišnovem apod. Možností je nespočet, do velkoměsta budete často dojíždět třeba jen půl hodiny, což je přijatelná doba.

Najděte si jiné větší město

Pokud vyloženě netrváte na bydlení v Praze či Brně kvůli práci, najděte si pro život takové místo, kde je cenově přijatelné bydlení. Například prodej novostavby domu v Olomouci vás vyjde daleko levněji než byt v Praze. V jiném městě si prostě budete žít daleko luxusněji za stejné peníze.

Možná ušetříte s novostavbou

Hotový dům pochopitelně znamená méně starostí, budete ovšem muset dělat kompromisy. Necháte-li si postavit dům na klíč, všechno v něm bude zařízené podle vás a vašich představ. Dnes je možné sehnat montované domy na klíč do 2 mil., což je důkaz, že ani nový dům nemusí stát mnoho peněz. Samozřejmě opět velmi záleží na tom, kde si ho necháte postavit. Ale to už je záležitost, kterou jsme rozebírali výše.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.