6 tipů, jak moderně zařídit dětský pokoj

Dětský pokoj

Přejete si pro své dítě moderní, útulný a bezpečný dětský pokoj? Podívejte se na naše tipy, jak mít pokojíček snů a tím pádem spokojené děti, které se budou do svého pokojíčku každý den těšit a rádi si zde budou hrát.

Koberce jsou out

„Dej si papuče! Hrej si na koberci!“ – To jsou typické věty socialistických maminek. Nezlobte se na ně, ony to jinak neuměly. Dnes již dávno víme, že v kobercích se drží nečistoty a roztoči, původci respiračních potíží i alergií. Koberce pryč! Jen tak uchráníte zdraví svých dětí před bakteriemi, kterých je v kobercích ukryto nepřeberné množství!

Malá postel pro malé dítě

Aby se váš andílek v noci dobře vyspal, pořiďte mu pohodlnou postel, která odpovídá jeho vzrůstu. V obrovské posteli se dítě cítí ztraceno a častěji se bojí. Dětské povlečení pomáhá zahnat „bubáky“ – oblíbené pohádkové postavičky a klidné motivy dodají dítěti pocit klidu. Pořiďte jim třeba povlečení s obrázky jejich oblíbených hrdinů, kteří vaše děti v noci bezpečně ochrání a ty budou spát doslova jako v bavlnce.

Dětské povlečení

Velká postel? Zabydlete!

Pokud jste již svému potomkovi pořídili velkou postel, i když je na ni ještě maličký, pořiďte si pár zabydlovacích a zabezpečovacích prvků. Zábrana do dětské postele je základ – až dítě vyroste, jednoduše ji odstraníte. Existuje i dětské povlečení na velkou postel, díky němuž se bude dítě cítit bezpečně a pohodlně. Nezapomeňte na tlumenou noční lampičku nebo jemný světelný řetěz.

Dětské povlečení na velkou postel

Svoje místečko

Dítě každého věku by mělo mít v pokoji to svoje místečko, kam prostě „není vidět“, a kde má pocit toho největšího soukromí. Pro malé rošťáky jsou vhodná teepee – v přírodních barvách nebo s motivy pohádkových hrdinů. Děti si v teepee rády hrají i čtou nebo jen tak lenoší. Větší děti ocení například i paraván, který jim zajistí soukromý kout.

Dětské Teepee

Budiž světlo!

Není nic horšího, než když je v dětském pokoji málo světla. Na hraní i čtení je světlo potřeba. Zkuste se něco učit při tlumeném světle? Brzy usnete! Proto byste měli svým dětem dopřát prosvětlený pokojíček a večer světlo doplnit pořádnými lampami a lampičkami, které jsou nejenom praktické, ale také designové.

Nábytek

Zlaté pravidlo říká, že malé děti by měly mít minimum nábytku, aby jim zbyl prostor pro hraní, zatímco odrůstající studenti potřebují více úložných prostor. Přizpůsobte proto vybavení pokojíčku věkovému rozhraní vašich malých rošťáků. Nikdy ale nezapomeňte na praktický psací stůl, který vaše dítko využije již ve školce a na kterém budou vznikat jejich první umělecká díla.

dětský pokoj pro holky

Už se těšíte, až svým dětem nachystáte nový pokojíček? Nechte se oslnit jejich rozzářenými očky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.