Zvolit klasické povlečení nebo povlečení z kanafasu?

povlečení_cesky_kanafas

Pokud jste alergici, vsaďte na kvalitní, bavlněné povlečení. Perte jej každý týden, maximálně za 14 dnů. Chystáte se na výběr nového povlečení? Vsaďte na kvalitní lůžkoviny z kanafasu.

Čím příjemnější pro nás bude materiál povlečení, tím lépe se nám v něm bude večer usínat a ráno budeme vstávat mnohem více odpočatí. Proto výběr ložního prádla nepodceňujte a věnujte mu dostatečnou pozornost. Správný výběr lůžkovin nám totiž usnadní i jejich následnou údržbu. V kanafasovém povlečení se vám navíc bude spát jako na obláčku. Lůžkoviny a ložní soupravy zahrnují kromě klasických povlaků na přikrývky a polštáře i povlaky na malé polštářky v různých velikostech, vzorech a tvarech včetně válečků.

Povlečení kanafas

Máte rádi lůžkoviny příjemné na omak? Bavlna je to pravé!

Mezi nejpoužívanější materiály pro ložní povlečení patří stále bavlna. Skvěle saje vlhkost a pot, je velmi příjemná na dotek, má dlouhou životnost a snadno se udržuje. Mimořádnou měkkost a zároveň pevnost nabízí povlečení z kanafasu. Jeho tkaná, mercerovaná bavlna se navíc může pochlubit zvýšenou pevností i leskem. Látky ze tkaných barvených přízí 100% bavlny, některé i s příměsí 15 % přírodního lnu, jsou nebělené a stálobarevné při praní do 60 °C. Hravě se tak zbavíte potu, nečistot a bakterií. Povlečení z kanafasu má dlouhou životnost a jeho gramáž se pohybuje okolo 200  g/m². 

Výjimečné vzory a barvy kanafasových lůžkovin

Kvalita pod názvem Piko a Pruh představuje tradiční, české kanafasy, Sára a Fabio zase žakárové tkaniny se vzorem v různých vazbách. Ty se navíc dají oproti tištěným textiliím použít i z rubové strany v tzv. negativní barevnosti. Patchwork je tkaný dutinkovou vazbou, která vytváří dvojitou vazbu. Lůžkoviny a povlečení z českého kanafasu je vhodné do všech domácností, na chaty i chalupy, pro hotely i penziony. Vysoká kvalita a dlouhá výdrž tkanin vás nenutí povlečení tak často obměňovat. Doplnit můžete i bytové dekorace z látek, jako jsou různá srdíčka, ptáčci, zajíčci či věnce a bytové dekorace, které nabízí Textil Zítka s dlouhou tradicí. 

One thought on “Zvolit klasické povlečení nebo povlečení z kanafasu?

  1. Není nad krásné kanafasové povlečení 🙂 Když je ještě hozené do venkovského stylu, tak o to více 🙂

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.