4 důvody, proč si pořídit stínící sítě na ploty

Stínící síť

Uvažujete, že si na plot u své zahrady nainstalujete stínící síť? Nebo vás to naopak ještě nikdy nenapadlo? Jestli nevidíte dostatek výhod stínících sítí, čtěte dál. Uvidíte, jak praktické by mohly být i na vaší zahradě.

Určitě je občas také vídáte. Stínící sítě na ploty se používají například u tenisových kurtů, hodně často však také na plotech soukromých zahrad. Jejich majitelé k tomu mají několik dobrých důvodů.

1. Konec nepříjemného slunečního svitu

Teď v létě jde asi o nejdůležitější důvod, proč vůbec o stínících sítích uvažovat. Všichni se sice na teplé dny těšíme, ale neustálé sluneční záření také není příliš příjemné. A to ani nemluvíme o škodlivém UV záření. Pokud chcete trávit co nejvíce času na čerstvém vzduchu, což byste měli chtít, potřebujete stín. A ten vám poskytnou stínící sítě na ploty s efektivitou stínění až 90 %.

2. Stop zvědavým pohledům sousedů

Vadí vám, jak k vám do zahrady všichni zvědavě nakukují? Zabraňte jim v tom stínícími sítěmi. Polyetylénové sítě se vyrábí nejčastěji v tmavě zelené barvě, která působí přírodně – připomíná trochu živý plot. Sice jsou vodopropustné a propouští i část světla, nicméně zvědavé pohledy sousedů každopádně omezí.

3. Řešení na dlouhá léta

Polyetylén je velmi odolný materiál, přitom lehký. Svůj tvar i barvu si zachovává po dlouhá léta, a to i při nepříznivém působení vnějších vlivů. Odolávají sněhu, mrazu, vodě i vysokým a nízkým teplotám. Sítě se na plot umisťují pomocí pevné silonové šňůry na delších stranách, na kratších stranách je možné narazit kovová oka. Okraje se netřepí ani netrhají.

4. Více různých využití

Nejčastěji se stínící sítě umisťují na ploty, avšak poslouží také jako stínění bazénu, skleníku či zahradního přístřešku. Dokonce se používají na zakrytí dětského pískoviště, která chrání před působením psů a koček.

Tip na závěr: Stínící sítě na ploty z nejkvalitnějších PE vláken a s gramáží 200 g/m2 prodává výrobce plachet Plachty Štěpáník.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.