3 pokojové rostliny, které si zamilujete

Orchidej

Klasické kvetoucí rostliny, které si zamilujete na první pohled, vás oslní bujnou zelení nebo vám vykvetou do pestrých barev duhy. Pokud máte času trochu víc, zkuste se rozhodnout pro klasické kvetoucí rostliny a investujte i do těch netradičních.

Orchidej

Když se řeknou kvetoucí pokojové rostliny, vybaví se nám krásně kvetoucí orchideje, které nejsou až tak náročné na pěstování. Menší orchideje jsou něžné a výjimečné. Orchideje mají rády dostatek světla, ale ne přímý úpal. Jako substrát doporučujeme speciální směs pro orchideje, který musí obsahovat vyšší podíl organické složky. Denní teplota měla být kolem 20 °C a v noci musí být teplota nižší alespoň o 4 °C. Vyžadují vysokou vzdušnou vlhkost a je dobré je rosit. Je dobré je namočit i s květináčem do vody, nechat ji okapat a pak týden nechat proschnout. Voda by měla být dešťová, odstátá nebo převařená. Podívejte se jak pěstovat orchideje.

Orchidej

Dracéna neboli dračinec

Pokud se ptáte, jak pěstovat dracenu, dejte ji do polostínu. Vyhovuje jí normální pokojová teplota, ne pod 15 a ne více jak 25 °C. Přesazujte ji jednou za dva roky na jaře do substrátu pro pokojové rostliny s trochou písku a na dno dejte velkou drenáž, aby jí nezahnívaly kořeny. Hnojte ji jednou za dva týdny od března do září. Vhodná je mírná zálivka a rosení pro zvýšení vlhkosti vzduchu. Nezapomeňte z draceny obírat staré spodní listy, které na ní přirozeně žloutnou a sesychají.

Zamiokulkas

Pokud chcete pěstovat Zamioculcas zamiifolia, dopřejte mu rozptýlené světlo a zálivku jedenkrát týdně. Přes léto jej hnojte ve čtrnáctidenním intervalu. Můžete zvolit i hnojivé tyčinky, které stačí zapíchnout do zeminy. Po pár letech zamiokulkas přesaďte na jaře do většího květináče. Na dno umístěte drenáž ve formě keramzitu nebo kamínků, ať kořeny nezahnívají. Zamiokulkas vyžaduje běžný substrát pro pokojové rostliny. Přimíchejte do něj trochu rašeliny a písku na odlehčení. V zimě je zamiokulkas citlivý na nízké teploty a reaguje na ně černými skvrnami na stoncích. V zimě jej roste odstátou vodou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.