Jak si vyrobit podzimní dekorace do bytu? Poradíme vám

Nádherné podzimní dekorace si můžete vyrobit i sami doma. Můžete použít i okrasné dýně slaví, které se používají na Dušičky nebo nově slavený svátek Halloween. Nezapomeňte i na tyto velmi krásné podzimní plody.

Na podzim se příroda začíná barvit do červených, oranžových, žlutých, hnědých a rezavých barev. Příroda tuto nádheru po ránu halí do hávu mlhy. Vezměte si kousek této podzimní nádhery domů a udělejte si podzimní dekorace z přírodnin.

Tip: Nábytek z palet

Zdroj: livinator.com

Použijte listy, větvičky i plody

Krásné dekorace hravě vytvoříte z rostlin a plodů, které nasbíráte na zahradě nebo na procházce v přírodě. Nasbírejte si barevné listy, větvičky s plody šípků, jeřabin nebo ptačího zobu. Můžete přidat šišky, kaštany či žaludy. Do proutěných košíků a ošatek, porcelánových i skleněných misek či váz, nebo do plechových nádob vyskládejte barevné listy, sušený mech, třezalku, kalinu, slunečnice, suché plody i květiny, traviny, obilí, kůru i kousky dřeva. Můžete přidat i čerstvé jiřiny, chryzantémy, astry, vřesy, dýně, jablka, kaštany, bukvice nebo žaludy a další podzimní plody.

Okrasné dýně

Oblíbené jsou dekorace z krásně barevných, okrasných dýní. Můžete je naaranžovat do květináčů či košů na schody, truhlíků za okna, nebo je vystavit v zádveří. Zajímavé dekorace lze vyrobit i z vydlabaných dýní. Můžete do nich vložit i aranžovací hmotu a doplnit řezané květina. Dekoraci hezky ozdobí i klasický břečťan nebo netřesky, kterým nevadí ani mráz. Můžete použít i lýko nebo svíčky. Kombinace barevných listů, květů a podzimních plodů je vždy velmi krásná.

Podzimní věnce na dveře

Na věnec upletený z proutí vrby či břízy, nebo zakoupený korpus můžete použít barevné listy, mech, šlahouny šípku upevněné drátkem a další plody klidně připevněte tavicí pistolí. Věnce krásně ozdobí stěny, vstupní dveře i vrata. Do položeného věnce dejte pro větší efekt pár svíček. Okrasné dýně a dekorace v podzimních barvách prozáří váš dům i byt a vnesou vám do vašich příbytků část kouzelného babího léta. Fantazii se meze nekladou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.