Terasa ze dřeva je dobrý nápad

drevena_prkna_na_terasu_gardina_:R

Na každé zahradě by měla být alespoň menší teráska. Přeci jen se jedná o ohraničený prostor, který je možné využívat mnoha způsoby.

Skvělé navíc je, že nemusí jít o něco vyloženě drahého. Když se použije vhodný materiál a člověk většinu práce zastane sám, může takovýto projekt vyjít překvapivě docela levně.

Dřevo nebo beton?

Dost lidí v současné době přemýšlí nad terasou z betonu. Dává to docela smysl, jelikož se jedná o extrémně odolný materiál, který vydrží nejen jednu zimu. Navíc betonová dlažba vypadá skutečně velmi dobře, zvlášť, když se vybere vhodný dekor.

Nicméně je potřeba zmínit i negativa. Asi tím největším je chladný povrch. Hlavně v létě lidé chodí často naboso a nechtějí se nastydnout. Nepříjemností může rovněž být svažitý terén. Ten je totiž nutné před pokládkou zarovnat, což není zrovna bezpracné. Často je dokonce nezbytné povolat i bagr.

Na druhou stranu je zde dřevo. Je jasné, že tento materiál nemůže konkurovat betonu, co se odolnosti týče, avšak v mnoha dalších hlediscích ho překonává. I když se dá dlažba pořídit v nepřeberném množství dekorových variacích, typická barva dřeva se napodobuje jen hodně složitě, nemluvě o vůni.

Dřevo má také hřejivý povrch, po němž je chození bez ponožek vždy příjemnou záležitostí, hlavně tedy na jaře a v létě. Je zde však ještě jedno plus, a docela zásadní. Kvůli dřevěné terase není potřeba provádět úpravy terénu. A i proto je lepší nakonec jít spíše do tohoto přírodního materiálu.

Práce s vhodnými nástroji

Žádné stavební práce se neobejdou bez vhodných nástrojů a budování terasy není žádnou výjimkou. Krom základu ve formě pilky jsou nezbytné i na první pohled drobnosti typu nerezové vruty, případně distanční podložky.

V případě problematického terénu je nejlepší použít rektifikační terče, na něž se posléze terasa alespoň částečně položí. Díky tomu bude krásně v rovině, aniž by bylo potřeba s pozemkem cokoliv provádět.

Takovéto nástroje je nutné někde koupit a jako ideální místo se k tomuto účelu jeví obchod Gardina.cz. Za dobré ceny totiž nabízí kvalitní zboží.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.