Svářečka by měla být základním vybavením každého domácího kutila

Koronavirus dal mnoha z nás více času. Internet je plný různých kutilských výtvorů lidí, kteří se z manažerů, programátorů, grafiků, obchodníků, prodavačů či učitelů proměnili na domácí kutily. Kdo to však s kutilstvím myslí vážně, měl by si domů pořídit vhodnou svářečku. Právě svářečka vaše kutilství rychle posune od úsměvných kutilských výtvorů ke smysluplným projektům.

Svařovací technika je dnes dostupnější

Širší je výběr svářovací techniky, nižší jsou její ceny, zejména v porovnání ke stávajícím platům. Půjčovat si neustále svářečku od souseda není dobrý nápad. Už vůbec ne jej stále otravovat s prosbami, aby vám něco svařil. Svářečka se hodí pro opravy, ale rovněž pro zcela nové projekty, do kterých se budete moci konečně sami pustit. Svařování není složité a brzy se jej naučíte. Dnes si máte možnost pořídit i cenově dostupnější svářečku CO2. Právě svářečka CO2 dá vaší práci ještě větší punc profesionality. Navíc, i když je klasické svařování elektrodou prezentováno jako svařování pro začátečníky, svařování v ochranné atmosféře CO2 je vlastně pro méně zručného začátečníka snazší.

Láká vás kvalitní svářecí technika? Pojďte se správně naladit a podívejte se, do jakých projektů se budete moci se svářečkou pustit?

Svařte si praktické regály

Schází vám v garáži, ve sklepě, v komoře, pod schody, nebo ve staré stodole regály? Se svářečkou si je snadno vyrobíte. Kovové regály v obchodech jsou drahé, a nikdy nesednou přesně. Přitom největší devíza doma dělaných regálů je právě to, že si je uděláte na milimetr přesně. Lepší než složité šroubované spoje je v tomto případě svaření regálů. Police pak lze udělat z celé řady levných a dostupných dřevěných kompozitů.

I kované ploty a branky zvládne vyrobit vaše nová svářečka

Vůbec se do toho nebojte pustit. Drahé produkty prodávané jako kované dnes už kované nejsou. Dělají se z polotovarů prodávaných jako „kovářské polotovary“. Takže branky i ploty si svaříte z jednotlivých komponentů až po poslední špici plotu. Ideální je pak vše odvézt do zinkovny, ev. si nechat na své dílo udělat i finální povrch v práškové lakovně. Ale jde to i s plechovkou základovky a s tzv. kovářskou barvou. A komu je libo zlatou, měděnou či stříbrnou patinu, i tu lze pořídit. Ale luxus je spíše v decentnosti.

Pusťte se do zahradních projektů

Spousta práce pro vaši novou svářečku se najde na zahradě. Opory pro rostliny, treláže, oblouky – to vše je jen začátek. I zahradní nábytek si lze svépomocí udělat díky sváření. Z kovu vyrobíte podnoží stolu i zahradní sedací soupravy. Desky na povrch se dají koupit z voděodolných materiálů. A pak už jen vyžeňte manželku k šicímu stroji, ať ušije hezké zahradní ubrusy a polštářky.

Ještě pořád chcete tvrdit, že je pro vás svářečka zbytečností? Nezapomeňte, že hodit se vám bude i dobrá svářecí kukla. Více o sváření a svářečkách se dozvíte na webu svartop.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.