Proč využít k topení infrapanely

Obrazové infrapanely

Pokud chcete vsadit na inovované způsoby vytápění, infrapanely jsou ideálním volbou. Klasické radiátory jsou na ústupu a více se teď zaměřujeme na vzhled, kvalitu, úsporu a výhody zařizovacích předmětů, kam jednoznačně spadají i topná tělesa. V čem je infratopení tak výhodné a úsporné?

Elegantní infrapanely jako ozdoba každého pokoje

Infratopení je oproti klasickým radiátorům elegantním doplňkem interiéru. Infrapanely využívají a naplňují krásu jednoduchosti, ve které spočívá obrovská síla. Pokud navíc na infraobchod.cz zašlete fotografii, kterou na panel chcete umístit, stanou se ozdobou každé místnosti. Může to být plamen ohně, hory, moře, západ i východ slunce, foto oblíbeného místa, rodinná fotografie i foto z dovolené.

V čem a proč je infratopení úsporné a výhodné

Elegantní a prostá konstrukce infrapanelů umožňuje velmi nízké pořizovací náklady. Předností je také snadná přeměna elektrické energie na teplo, která přináší i nízké provozní náklady. Navíc vás čeká i velmi jednoduchá instalace v nových i stávajících interiérech určených k rekonstrukci, což vám zaručí i nízké montážní náklady. Zmíněné obrazové infrapanely můžete využít i na ozdobu interiéru.

I když infratopení v současné době zejména kvůli špatné legislativě a dotačním pobídkám na tepelná čerpadla tahá takzvaně za kratší konec u novostaveb, stále je naprosto jedinečné u rekonstrukcí nemovitostí a při spoustě dalších instalací do průmyslových a komerčních objektů i veřejných budov. Během renovací a rekonstrukcí není třeba nikdenic bourat a vše může být stejné, jako bylo doposud.

Infra obraz

Na jakém principu funguje infratopení

infratopení se předává teplo sáláním, které volně prochází vzduchem a až ve chvíli dopadu na pevné předměty, jako jsou stěny, strop, podlaha, nábytek nebo osoby se mění na teplo. Předměty po zahřátí dosáhnou vyšší teploty než vzduch a vzduch je pak ohříván od těchto věcí či osob.

Při dopadu na prosklené plochy je infračervené záření z většiny odraženo zpět do místnosti a nedojde k únikům tepla přes okna. Rozdíl teplot mezi podlahou a stropem je asi 2⁰ C. Tepelné pohody dosáhnete při nižší průměrné teplotě než u konvekčního vytápění a výrazně uspoříte energii.

Výhody podlahového infratopení

Výhodou podlahového vytápění je estetické a prostorové hledisko. V pokojích není třeba instalovat radiátory, které nejsou moc hezké, zabírají místo a nelze nad ně či před ně cokoliv umístit. Vytápěcí potrubí je skryto v podlaze, v prostoru nehyzdí ani nezabírá místoSálání tepla z podlahy vede k menšímu proudění vzduchu, nižší prašnosti a optimální vlhkosti vzduchu, což ocení hlavně alergici.

Infrapodlahy

Kvalitní české infrapanely FENIX

Kvalitní infrapanely od českého výrobce FENIX jsou léty prověřené, dostupné v mnoha modelech se skvělými parametry, životností i vzhledem. Existuje více řad, typů a výkonů panelů pro různé instalace na stěnu či strop. Firma HODR Servis s.r.o. se již od roku 1990 zabývá topnou, měřící a regulační technikou, poskytuje ucelené služby od vypracování projektu, přes prodej materiálu až po servis

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.