Proč je Karlín tou správnou volbou pro bydlení?

Vizualizace rezidence Blízká

Karlín je dynamicky se rozvíjející čtvrť Prahy plná zeleně i významných historických a industriálních staveb se skvělou občanskou vybaveností. Štvanická lávka propojuje Holešovice s Karlínem a další lávka propojí i Vítkov. Karlín je proslulý osobitou místní komunitou, kulturou a životním stylem. Investiční potenciál a hodnota nemovitostí se v této oblasti neustále zvyšují.

Unikátní Karlín

Karlín leží na území městského obvodu Praha 8 a vyniká svým plánovaným půdorysem. Byl založen v roce 1817 tzv. na zelené louce jako první oficiální pražské předměstí, díky čemuž na rozdíl od ostatních pražských čtvrtí získal klasicistní urbanistický půdorys s domy v jednotné výšce a zajímavé šachovnicové uspořádání s pravoúhlým křížením ulic a velkorysými bloky. Jednou z nejstarších staveb této pražské městské části je skvostná barokní Karlínská Invalidovna.

V době průmyslového rozvoje v 19. století bloky zahustily tovární haly a činžáky narušily jednotnou výšku zástavby. Díky nárůstu obyvatel se Karlín v roce 1903 stal městem a později i sídlem okresního úřadu. Po vzniku samostatné Československé republiky Velké Prahy v roce 1922 se připojil k Praze. Za první republiky proběhla další výstavba vysokých činžáků s hustým zastavováním vnitrobloků řadami funkcionalistických budov a nové domy ustoupily dozadu z původní uliční linie a rozčlenili ji.

Z Karlína po lávce do Holešovic i na Vítkov

Aktuálně se v Karlíně zrevitalizovalo mnoho cenných budov s industriální architekturou a dostaly nové funkce. Mezi skvosty současné výstavby patří třeba neokubistický Keystone Office Building. Nová Štvanická lávka mistrně propojuje Holešovice a Karlín. Na ulici Pernerova brzy vznikne dům s lávkou na Vítkov. A právě vrch Vítkov se tyčí nad Rezidencí BlízkáNárodní památník a park zve na vycházky a projížďky na kole i inlinech. Pomník Jana Žižky z Trocnova má oslnivý výhled na Prahu.

Moderní bydlení v Rezidenci Blízká

Pokud chcete bydlet v téhle unikátní čtvrti, podívejte se na nabídku nových bytů Rezidence Blízká o dispozici 1+kk až 4+kk balkonemterasou či předzahrádkou. Najděte si vysněný domov a bydlete obklopeni zelení a přesto v centru dění. Místní zástavbu tvoří původní historické domy i moderní objekty. Unikátní architektonický koktejl propůjčuje Karlínu specificky živou atmosféru. Rezidence Blízká propojuje důraz kladený na funkčnost, komfort a pohodlí bydlení s atmosférou Karlína.

Občanská vybavenost a dopravní dostupnost

Jsou tu školy a školkyDům dětí a mládeže Karlínské Spektrum s aktivitami pro děti i dospělé, spousta obchodů a služebrestauracísportovního i kulturního vyžití. Na Karlínském náměstí se konají pravidelné trhy a kulturní akceKostel sv. Cyrila a Metoděje patří mezi naše největší církevní stavby 19. století. Sportovci, pejskaři a rodiny s dětmi ocení zeleňcyklostezkygolfové hřiště, park na discgolfskatepark a další multifunkční areály. Na zastávku metra i tramvaje dojdete pěšky za 10 minut, pohodlně se odsud cestuje i autemCyklotrasou A252 projedete centrem města z Invalidovny až na náměstí Republiky. Trasa se brzy prodlouží přes Palmovku až do Vysočan.

Málokterá část Prahy v sobě dokáže propojit veškeré požadavky na moderní bydlení tak jako právě Karlín, který si zamilujete během chvilky. Genius loci, který na vás dýchne,je zde neuvěřitelně silný, omamný a nezaměnitelný. Budete obklopeni útulným komfortemkulturou i přírodou, budete mít blízko do práce i školy, na nákup, za přáteli i zábavou. Získáte pocit soukromí přímo v centru dění.

Zdroj obrázků: rezidenceblizka.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.