Proč byste měli investovat do zlata a na co si dát pozor?

zlatá cihla investice

Nejlevnějšího prodejce zlata v ČR najdete na adrese zlatemince.cz. Prodejnu má v Praze v budově Obecního domu. Ale pozor, prodejna je ve druhém patře! Nikoliv v přízemí.
Abyste nezabloudili, použijte služební vchod (z ulice u Obecního domu) hned vedle výlohy Blanky Matragi a nechejte se vyvést výtahem do druhého patra. Za nízké ceny získáte zlato i v Brně, v ikonické cihlové budově Dornych, vedle Vaňkovky.

Právě nízká cena a vysoké skladové zásoby přivádí k tomuto tradičnímu prodejci investičního zlata a stříbra nové zájemce o bezpečné uložení finančních prostředků do drahých kovů. Že jsou ceny zlatých cihel a zlatých mincí u tohoto prodejce skutečně nejnižší, se můžete přesvědčit na stránce investiční zlato. Ceník v euro je na stránce investičné zlato.

Přízemní cenou zlata se tento prodejce výrazně odlišuje od ostatních nabídek na trhu. Potvrzuje to i jeho umístění na prvním místě loňského srovnání finančních produktů v kategorii prodejců drahých kovů (soutěž pořádá server Finparáda společnosti Scott & Rose).

Nová historická maxima

Pokud alespoň trochu sledujete oblast financí a investic, určitě jste si všimli, že zlato je v posledních týdnech na historických maximech. Proč si ho právě teď pořídit, když je „drahé“? Odpověď je prostá – jeho světové zásoby se zmenšují, zatímco poptávka se naopak prudce zvyšuje. Přední analytici jasně říkají, že v dalších desítkách let poletí cena žlutého kovu ještě mnohem výše.

Zdaleka nejbezpečnější formou investice je fyzické zlato, které si schováte do sejfu. Zapomeňte na online držení zlata, akcie zlatých firem a další „nefyzická“ čísla někde v online prostoru.

Hlídejte si cenu u obchodníků

V naší malé zemi máme však jeden podstatný problém – žádná česká mincovna zlato ve formě zlatých cihel nebo slitků nevyrábí. Veškeré dostupné slitky se k nám tudíž dováží z jiných zemí. Většinou ze švýcarských rafinérií.

Během procesu přepravy zlata z jiné země až k nám se vystřídá spousta obchodníků, dodavatelů, přepravců a tak dále. Přesně proto si úplně stejný slitek o totožné hmotnosti a ryzosti pořídíte u každého obchodníka za úplně jinou cenu. Rozdíly jsou přitom vyšší než 10 %! Bohužel tedy nestačí pouze sledovat cenu zlata na celosvětové burze – stejně tak je nutné hlídat si jeho cenu i v obchodě.

Chcete-li po dobu například deseti, patnácti, či dokonce dvaceti let přikupovat investiční zlato (investičné zlato), 10% rozdíl udělá ohromnou díru do rozpočtu. Bavíme se klidně o stovkách tisíc korun. Přesně proto porovnávejte nabídky jednotlivých prodejců a jděte na to chytře.

Zdroj obrázků: zlatemince.cz.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.