Podzimní tvoření s dětmi: Do čeho se můžete pustit?

Nechte se s vašimi dětmi inspirovat podzimem a přeneste si jeho nádherné teplé a hřejivé barvy do svého domova. Máme pro vás hned několik tipů na podzimní tvoření, které zvládnete i s malými dětmi. Pobavíte se a výsledek vás jistě potěší.

Navlékejte plody šípků i jeřabin

Místo korálků na podzim s dětmi prostě navlékejte jeřabiny. Hlavně z jeřabin si můžete navléknout s dětmi na nit náramky a náhrdelníky, nebo si rovnou pomocí drátku můžete vyrobit třeba dvojité srdce z jeřabin. Když jehlu a nit vyměňte za ohebný drátek, můžete vytvořit třeba i květiny, vločky, hvězdy, měsíc nebo sluníčko. Pak si tuhle krásnou oranžovou dekoraci dejte napřed ven na vchodové dveře, ať vám v teple domova jeřabiny příliš rychle seschnou.

Panáčci ze šišek i v loďkách ze skořápek ořechů

Kromě světýlek děti milují také různé panáčky a zvířátka. Snadno je vyrobíte třeba ze šišek, skořápek vlašských ořechů, kaštanů, bukvic, žaludů a listí. Pokud se z každé procházky s dětmi vracíte s kapsami plnými kaštanů, žaludů, ořechů, listí a šišek, konečně je využijete. Z kaštanů a špejlí můžete vytvořit klasická zvířátka, ale z toho ostatního toho jde vyrobit mnohem víc. Ukažte svým dětem třeba panáčka v loďce ze skořápky z ořechu a uvidíte, že brzy můžete mít doma celou námořnickou flotilu. Tělo mu vytvořte ze šišky, ruce z klacíků, hlavičku s čepičkou ze žaludu a klidně mu fixem dokreslete pusu, nos i oči.

Svícen z podzimního listí na zavařovací sklenici i váze

Nádherně barevné podzimní listí vypadá skvěle na váze i obyčejné zavařovací sklenici. Svícínek, který si sami s dětmi vyrobíte, vám zpříjemní dlouhé podzimní večery. Stačí si během procházky v lese či parku nasbírat ty nejkrásnější barevné lístky a ty pak pomocí tavné pistole či tekutého lepidla přilepit na zavařovací sklenici. Její hrdlo ještě dozdobte přírodním provázkem nebo lýkem a máte hotovo. Na dno sklenice dejte čajovou svíčku a užijte si hřejivé světlo.

Dýňová strašidýlka z dýní

Halloween už se dostal i do českých domácností a děti ohromně baví. Vyrobte si proto v období podzimu a našich svátků Dušiček malá i velká dýňová strašidla a strašidýlka. Dětské fantazii se přitom žádné meze nekladou. Pro zábavnější tvoření i lepší výsledek si pořiďte ve výtvarných potřebách nalepovací pohyblivá očka, která nalepíte na malé dýně a fixem jim domalujete nos a pusu. Větší dýně můžete klasicky vyřezat, dát jim různé tváře a dovnitř umístit svíčku.

Světlo z kulaté sklenice s motivem strašáka

Pokud milují vaše děti Halloween, ale nemáte doma dýně, vyrobte si světlo s motivem strašákakulaté sklenice a dovnitř dejte svíčku. Kulatou sklenici potřete průhledným tekutým lepidlem a obalte ji klasickým obvazem. Než lepidlo zaschne, z černého papíru vystřihněte pusu, nos a oči, které na svícen také snadno přilepíte. Snadno tak nahradíte klasické vyřezané dýně se svíčkou.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.