Jaké jsou barvy roku 2018?

Americká společnost Pantone vždy každoročně v prosinci vyhlašuje barvu pro následující rok. Letošní velmi optimistickou zelenou od ledna vystřídala tmavě fialová, které společnost přidělila jméno Ultraviolet či ultrafialová, barevný kód 18-3838 TCX a pro grafiky RGB 95 75 139. Tato barva má také skvělé využití v interiéru. Od prvního jmenování barvy roku, které proběhlo v roce 2000, je barevná předpověď společnosti Pantone vysoce sledovanou událostí, která má obrovský vliv na to, co se po Novém roce objeví v obchodech. Jde o oblast interiéru, dekorací na Vánoce i Velikonoce, oblast módy, ale třeba i líčení a účesů.

Ultrafialová v interiéru

Barva roku vyhlašovaná na základě spolupráce Pantone s designéry je inspirací, kterou často následuje mnoho dalších výrobců a designérů po celém světě. V tomto roce tedy budou obchody plné fialových polštářů, židlí a pohovek. Můžete se touto barvou inspirovat i vy. Objevit se může na stěnách, stínidlech lamp, závěsech a polštářích, obalech na květináče nebo na mnoha jiných doplňcích. Ultrafialová barva má představovat pohled do budoucnosti, vizionářství a také originalitu. Přibližuje nás k tajemstvím vesmíru, nástrahám, které před námi v novém roce stojí, a současně nám odhaluje jiné světy. Navozuje nám pocit ohromného, nekonečného noční ho nebe, které je symbolem všeho, co je možné. Neustále nás inspiruje směrem k touze po poznání alternativního světa.

Barva roku 2018

Ultrafialovou barvu si v minulosti vybíraly i popové ikony jako je Prince, geniální kytarista Jimi Hendrix nebo David Bowie. Barva ultraviolet je dramaticky provokativním a přemýšlivý fialovým odstínem odrážejícím originalitu, vynalézavost a vizionářské myšlení. Jde o komplexní a kontemplativní barvu naznačující tajemství kosmu, nové objevy a všechno, co leží v budoucnu před námi. Tato barva symbolizuje jistou nekonformnost a experimenty. Oproti tomu má třeba společnost Dulux barvu roku 2018 v odstínu s názvem Heart Wood, což je narůžovělá šedohnědá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.