Jak zařídit pokoj pro kluka?

Dětský pokoj může být vytvořen v mnoha barvách, odstínech a jejich kombinacích i v různých stylech. Stejně jako se holkám nemusí dělat pokojík jen v typické růžové barvě, tak se ani klukům nemusí automaticky přiřazovat modrá. Podívejme se, jak se dá vkusně zařídit pokoj pro chlapce.

Jak vybírat barvy a styl

Pokud si váš syn oblíbil nějakou filmovou postavu, nebo se zajímá třeba o moře či vesmír, můžete mu vytvořit dětský pokoj v duchu spidermana, supermana, piráta, námořníka či kosmonauta. Uděláte mu radost, pokud takovým stylem jeho pokoj vyzdobíte. Klidně jej nechte, aby si vybral vhodné doplňky sám.

Fantazii se meze nekladou

Můžete se pustit do námořnického stylu dětského pokoje, dát na strop rybářské sítě, na dveře záchranný kruh a na postel třeba kormidlo. Jako doplňky zkuste použít ryby, mušle a mořské hvězdice. Na stěnu dejte tapetu či obraz lodě a doplňte modro-bílé námořnické pruhy. Mořské motivy mohou být i na povlečení, závěsech či koberci. Milovníkům vesmíru udělejte z postele třeba vesmírnou raketu a kolem doplňte hvězdy a planety. Vášnivým fotbalistům zase dejte pod nohy zelený koberec.

Volba barev

Vůbec nevadí, když budou v dětském pokoji tmavší barvy. Ty mohou zdobit třeba koberec či nábytek. Skvělou variantou je klasická křídová tabule místo jedné stěny, na kterou si může vaše dítko kreslit nebo zapisovat důležité poznámky. Tmavší základ pokoje snadno rozzáří světlejší a veselejší barvy použité na dekoracích a doplňcích. Využijte barevné boxy na hračky, povlečení, závěsy, polštářky i stínidla lampy. Například polštářky ve tvaru míčů oblíbeného sportu vašeho syna nebo s designem planet celý pokojíček krásně dokreslí a podtrhnou klučičí atmosféru.

Zaměřte se na zóny i detaily

Pokud nechcete pokrývat celý pokoj kobercem, dejte ho pouze tam, kde si vaše dítě hraje. Klidně jej můžete díky němu rozzářit barvami. Skvělým nápadem je udělat pro chlapce i speciální hrací koutek, kde bude mít i svoje vlastní malé posezení, kde se může učit malovat, skládat puzzle nebo i stolovat. Malý stolek se bude hodit třeba i na společenské deskové hry, modelování, lepení modelů i studium. Oddělte i koutek na spaní. Každý detail dětského pokojíčku musí být vždy promyšlený a funkční.

Dbejte na pocit útulnosti

Pokud se vy nebo váš syn nechce zcela vzdát tradiční modré, můžete mu vymalovat třeba jen jednu modrou zeď. Přidejte k tomu variabilní nábytek jiné barvy a dětský kobereček na hraní. Jestliže jste zarytým zastáncem bílých zdí, udělejte mu radost alespoň modrými doplňky, které pak kdykoliv snadno a levně obměníte. Nebojte se kombinovat několik odstínů modré tón v tónu, výsledný efekt bude pohodový a veselý. Nejdůležitější je, aby se chlapec cítil ve svém dětském pokoji opravdu dobře.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.