Jak zařídit podkrovní byt? Máme pro vás inspiraci

Bydlení v podkroví přímo pod střechou nabízí mnoho možností pro zařízení velmi netradičního prostoru. Stačí jen daný prostor správně využít. Podkrovní byty většinou bývají světlé, proto je vhodné použití světlého nábytku a dekorací. Získáte tím lehký a svěží prostor, který navozuje psychickou pohodu a působí pozitivně

Vsaďte na světlý základ a barevné doplňky

Světlý prostor a nábytek nabízí možnost pro využití barevnějších bytových doplňků. K bílé barvě můžete dát žluté, oranžové či červené květináče, které jednoduše umístíte třeba na poličky. K tomu stačí dát pár polštářků ve stejné barvě. Pokud vás barva za nějakou dobu omrzí, květináče i povlaky polštářů snadno vyměníte za jiný odstín a sladíte pokoj zase do jiných barevných tónů.

Využijte prostor na maximum

V malém a členitém prostoru důkladně promyslete umístění větších skříní, které může být trochu problematické. Ideální je pořídit si nábytek na míru, který zapadne i do netypických tvarů. I pod postelí můžete mít dostatek úložného prostoru na vaše věci a nemusíte řešit, kam dáte sezónní oblečení. Vhodná je i palanda nebo vyvýšené patro umístěné v části, kde pokoj nemá zkosený strop. Pod palandu nebo patro se vejde i celá skříň, pracovní stůl s počítačem nebo třeba kuchyňská linka.

Nebojte se experimentovat

Pokud nejste prostorem omezeni a podkrovní byt má více místností, nebojte se experimentovat. Neumisťujte si přímo pod okna jídelní stůl, ať vám z protějších bytů sousedi nekoukají přímo do jídla, ale dejte si sem křeslo s malým odkládacím stolečkem, kde můžete v klidu číst, relaxovat nebo pracovat.

Myslete na zkosené stropy

Dejte si pozor na typické zkosené stropy. Promyslete si, co pod ně umístíte, ať se při každém pohybu neuhodíte do hlavy, když se zvedáte. Pod zkoseným stropem určitě nemá být třeba horní část postele. Pokud zkosené zdi sahají téměř až k podlaze, umístěte k nim živé rostliny a zajímavé dekorace. Trámy využijte třeba k zavěšení oblíbené houpací sítě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.