Jak zabalit dárky? Jednoduchý návod

Dárky dělají nám i našim blízkým vždycky ještě o to větší radost, když jsou krásně zabalené. Moment překvapení při rozbalování je jeden z nejkrásnějších. Jak tedy dárky originálně zabalit? Využijte různé domácí prostředky. Zkuste kreativně využít spoustu zajímavých doplňků a přeměňte je na krásně zabalený dárek.

Jak zabalit dárky k Vánocům

Pokud vsadíte na čistou bílou připomínající barvu sněhu, na Vánoce s ní určitě nic nezkazíte, právě naopak. Bílý papír může mít nejrůznější dekor, strukturu či lesk. Pokud jej doplníte třeba barevnými stužkami, obdarovaného jistě zaujme. Další možností je tradiční a stále oblíbená červená, kdy se dárek jeví jako věnovaný od srdce. Krásnou Vánoční barvou je i zelená, zlatá, stříbrná nebo fialová. Uvedené barvy můžete i skvěle kombinovat. U dětí vsaďte na typické vánoční motivy nebo potisky zobrazující známé pohádkové postavičky a zvířátka.

Inspirujte se obsahem

Podle toho, jaký dárek budete balit, volte jeho obal. Nemusí to být vždy jen papír. Krásné překvapení pro ženu můžete ukrýt do hedvábného šátku nebo proutěného košíku, takže obdarovaná současně získá ještě další krásný dárek navíc. Muže zase potěší dárek věnovaný v praktické tašce nebo cestovní kosmetické taštičce na toaletní potřeby, kterou užije třeba na služební cesty. Jednobarevný balicí papír můžete pěkně dozdobit pomocí přírodnin, sušených květů, listů a plodů, mušlí, mořských hvězdic a korálků. Stačí si vzít na pomoc tavnou pistoli.  Na Vánoce můžete použít malé vánoční ozdoby, sněhové vločky, hvězdy a zvonky.

Zkuste přidat origami

Staré asijské umění dekorativního skládání papíru zvané origami má své osobité kouzlo. Na internetu a v knihách objevíte řadu návodů. Pokud chcete svůj dárek nápaditě ozdobit, zkuste i ozdobné květinové papírové 3D koule kusudama, které navíc zahání zlé duchy. Najdete jej i pod názvem fleurogami, při kterých vznikají nádherné papírové květy. Úžasné je i filigránové zdobení, které se používá k výrobě šperků z různých materiálů jako je kov nebo korálky

Zkuste balení dárků v duchu zero waste

Ekologické obaly hýbou světem. Nemusíte plýtvat papírem, který má jednorázovou funkci a zabalit dárek do dalšího dárku. O balení do šátku, už jsme se zmínili. Doplňky do kuchyně můžete zabalit do utěrky, zástěry či ubrusu. Kosmetické produkty a dekorace do koupelny zase do ručníku či osušky. Vhodná je i ekologická látková taška, kterou složíte do kabelky a můžete v ní celý rok nosit nákupy. Japonci balení dárku do látky říkají furoshiki. Vnímají totiž balení dárku jako obřad a krásu. Umí si tak užívat a zkrášlit každou chvilku života.

Jak zabalit dárky bez izolepy

K zabalení dárku budete potřebovat jen balicí papír a ruce. Trik spočívá ve správném umístění balíčku a ohýbání rohů. Výsledek je více než efektivní a dárek budete mít zabalený během pár minut. Stačí sledovat video.

Švédská tradice zdobení

Severský či skandinávský styl bydlení a úpravy interiéru se v poslední době stále častěji propaguje a díky tomu se můžeme inspirovat i jejich zvyky. Ve Švédsku mnozí lidé ctí tradici, že má dárek provázet báseň, která je jakousi nápovědou, díky které obdarovaný může odhadnout, co vlastně dostane. Je to krásná tradice, která obdarovanému pomůže prodloužit ten nádherný pocit napětí při rozbalování dárku.

Jak zabalit dárky k narozeninám

Zkuste být originální a vytvořte si vlastní balící papír. Použijte bramborová tiskátka, štětec, barvy a lepící pásku. Použijte k tomu formičky, díky které na rozpůlené bramboře vytvoříte tvar květu či srdíčka. Na Vánoce využijte třeba hvězdy a zvonky. Pak stačí barvou a štětcem natřít tvar a otisknout. Jednobarevný balicí papír také můžete ozdobit fotkou, která připomíná společně strávené chvíle a přidat k tomu snítku voňavé levandule, eukalyptu, mašle, nebo čím dál oblíbenější stírací losy.

Jak zabalit knihu

Využijte knihu jako inspiraci a použijte balící papír, na kterém jsou papírové ilustrace. Můžete i recyklovat. Využijte staré mapy, noviny, časopisy, notový papír, kresby a nepoužité střihy. Můžete je různě skládat do mozaiky, lepit a skládat. Kniha může být zabalena v plakátunápisy, plakátu oblíbeného umělce, letáku, zahraničních novinách, politické mapě země nebo v mapě souhvězdí. Klidně vyrazte do antikvariátu nebo na blešák. Buďte prostě originální. Myšlenka jistě vyvolá zájem o prezentaci i touhu pro objevení obsahu dárku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.