Jak vybrat venkovní markýzu?

venkovni rolety

Při stoupajících denních teplotách a palčivých paprscích slunce jsou ideálním řešením právě výsuvné markýzy. S nimi lze docílit příjemné zastínění exteriérů. Hodí se na terasy, balkóny, zahrádky a další venkovní prostory.

Užít si parné letní dny na balkoně či terase lze jen s vhodným zastíněním. V příjemném stínu pod venkovními markýzami tak můžete svůj čas trávit i venku. Venkovní markýzy vhodné na terasu a balkon vás spolehlivě ochrání nejen před palčivými slunečními paprsky, ale díky jejich speciální povrchové úpravě odolají i mírnému dešti. Dnešní nabídka je opravdu bohatá a zahrnuje různé typy venkovního stínění, ze kterých si můžete vybrat venkovní markýzu přesně podle svých představ a potřeb. Markýza se vyrábí přesně na míru. Sami si určíte nejen rozměry markýzy, ale i barvu konstrukce, barvu i vzor látky a způsob ovládání markýzy.

Venkovní markýzy

Otevřené venkovní markýzy jsou jednoduchým a cenově příznivým řešením. V zataženém stavu je celá mechanická část této markýzy včetně látky viditelná a je tak neustále vystavována nepříznivým okolním vlivům. Konstrukční řešení markýz se stříškou, kdy je celá mechanika skryta, je dalším vhodným řešením. Nejdokonalejší jsou pak kazetové markýzy, které po zasunutí nechávají viditelnou jen designovou, estetickou a před okolními nepříznivými vlivy plně chráněnou kazetu. Kazetové markýzy mohou být kulaté i hranaté. Markýzu lze doplnit také o světelnou lištu nebo topný panel a využít ji během chladnějších dnů a večer. Markýzu tak budete moci využívat déle než jen v létě.

Automatické ovládání

Kromě manuálního ovládání pomocí kliky lze zvolit i automatický pohon Somfy. Můžete pak markýzu ovládat pomocí dálkového ovládání, telefonu, tabletu či počítače v rámci chytré domácnosti. Markýzu pak můžete ovládat pomocí předem naprogramovaného scénáře, napojit na dešťová, sluneční, teplotní a hlavně povětrnostní čidla, která markýzu chrání před poškozením, nebo ji ovládat na dálku doslova odkudkoliv. Kromě markýzy na terasu můžete své exteriéry doplnit i o venkovní rolety. Cena venkovních rolet je v dnešní době velmi příznivá.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.