Jak vybavit pokoj pro miminko? Na co všechno nezapomenout

jak vybavit pokoj pro miminko

Pokoj pro miminka a malé děti by měl být světlý, veselý a praktický. Myslete na to, že přebalovací pult brzy budete muset vyměnit na prostor na hraní a hračky. 

Rozdělte dětský pokoj na jednotlivé zóny

Dětské pokoje pro holčičku i kluka mají hodně společného. Miminka rychle rostou a využití pokoje se stále mění. Přebalovací pult nebudete dlouho potřebovat, proto místnost rozdělte od začátku do tří zón, a to i když máte zatím miminko. Vyčleňte v místnosti zóny na hraní, spaní a učení. Vytvořte dětem tichý koutek na spaní, postýlku ozdobte polštářky a nábytek volte se zakulacenými hranami. Počítejte s tím, že brzy budete potřebovat stůl a ergonomickou židli, kde si bude zatím dítě hrát, tvořit a kreslit. Na zem dejte pěkný koberec, na kterém si dítě může hrát.

Co dát do dětské postýlky 

  • kvalitní matraci a chránič matrace
  • polštář a přikrývku 
  • dětské povlečení a prostěradlo
  • měkkou a hřejivou deku
  • ochranný mantinel si zvládnete ušít

Vhodný nábytek do dětského pokoje 

Dětské sestavy a nábytek by měly být kvalitně zpracované a se zaoblenými rohy. Vybrat si můžete jednotlivě stojící skříně, které se dají obměnit v prostoru nebo celou sestavu. Skříně a modulový nábytek si nakombinujete podle velikosti a potřeby. Sestavy jsou předem pevně dané a obsahují skříně, komody, stůl i police. Dostatek úložného prostoru je velmi důležitý, proto počítejte třeba i s boxy pod postel na sezónní oblečení nebo hračky.

Zvolte přírodní materiály

Děti mají velmi citlivou pokožku, proto jim do pokojíčku vybírejte přírodní materiály. Ideální je dřevo a nábytek s ekologickými nátěry. Dbejte také na kvalitní textil. Dětské povlečení by mělo být ušito z čisté bavlny a s certifikátem OEKO-TEX Standard 100, který vám zaručí, že jsou látky zdravotně nezávadné, obsahují pouze ekologické barvy a textil je šetrný k citlivé dětské pokožce.

Vymalujte dětský pokoj veselými barvami

V dětských pokojích volte veselé nebo pastelové barvy. Může to být růžová pro holku a modrá pro kluka, ale i jemná fialová, tyrkysová, zelená, nebo neutrální odstíny béžové, hnědé či bílé barvy. Barvy kombinujte tak, ať si udrží harmonii. Ideální jsou 3 barvy, kdy jedna dominuje, druhá je doprovodná a třetí jen doplňková. Použít můžete i veselé tapety dětských pohádkových hrdinů či zvířátek.  

Dolaďte atmosféru dětským textilem

Útulnost každému interiéru dodají závěsy, polštářky, přehozy nebo deky. Motivy můžete vybírat v neutrálních barvách nebo přímo s hezkými s dětskými vzory. Pro malé slečny zvolte závěsy se vzorem noční oblohy, koček i hvězdiček, pro malé chlapce zase autíčka, motiv džungle, pirátů či indiánů. Se závěsy zkuste sladit také dětské povlečení a polštářky. Dejte si pozor, jak kombinujete jednotlivé vzory. Pokud máte vlastní představu o designu, můžete si nechat vybavení do dětského pokoje ušít i na míru, případně podle návodů se pustit do šití svépomocí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.