Jak odstranit žvýkačku z oblečení – Snadno a rychle

Dostala se vám na oblečení žvýkačky, když jste si na ni někde omylem sedli? Podívejte se, jak můžete vyčistit vaše oblíbené kalhoty, sukni i kabát. Poradíme vám, jak odstranit snadno a rychle žvýkačku z oblečení a přitom jej nijak nepoškodit.

Zkuste žvýkačku zmrazit

Oděv vložte na chvíli do mrazáku a nechte jej tu společně se žvýkačkou zmrznout. Celý proces může trvat i několik hodin. Žvýkačka vám v mrazáku ztvrdne, takže ji pak velmi snadno z oblečení sloupnete.

Vyzkoušejte kostky ledu

Pokud máte moc malý mrazák, potírejte žvýkačku na oblečení ledovou kostkou tak dlouho, dokud vám pod rukama žvýkačka zcela neztuhne. Pak půjde z oblečení jednoduše odloupnout.

Zkuste teplo místo mrazu

Jestliže zmražení žvýkačky nepomáhá, vyzkoušejte místo mrazu horko. Pokud nemáte obavu, že se materiál srazí, což najdete na štítku v informacích o teplotě praní, vložte látku do horké vody a žvýkačku ve vodě odstraňte kartáčkem na zuby.

Odstranění žvýkačky lihem

Z jemné látky odstraňte žvýkačku lihem, který by neměl látku obarvit ani umastit. Na houbičku nebo hadřík naneste trošku lihu, potřete místo se žvýkačkou a nechte působit pár minut. Pak ji seškrábněte dřevěnou špachtlí nebo příborovým nožem.

Odstranění žvýkačky pomocí burákového másla

Naneste na žvýkačku vrstvu arašídového másla a vtírejte do žvýkačky, až začne měknout. Jakmile bude poddajná, odlepí se. Mastnotu pak budete muset z oděvu vyprat, nejlépe pomocí mýdla.

Zkuste použít olej WD-40

Zkuste ještě použít olej WD-40 s mastnou složkou a stlačeným studeným vzduchem, který žvýkačku zchladí a pak ji lze snadno odloupnout. I v tomto případě je třeba mastnou látku důkladně vyprat.

Odstranění zbytků žvýkačky pomocí kobercové pásky

Malé zbytky žvýkačky dostanete z vláken pevnou kobercovou páskou. Přilepte ji na místo, kde byla nalepená žvýkačka a pak pásku strhněte. Postup je třeba několikrát opakovat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.