Jak ochránit fasádu před sprejery

nátěr proti graffity

Pokud jste investovali do zateplení domu a nové fasády, určitě chcete, aby dlouho vypadala jako nová. Fasády podléhají špinění prachem, smogem, pyly a dalšími nečistotami. Mnohem větším problémem z hlediska odstranění jsou ale graffiti. Jak se dá ochránit fasáda před graffiti?

Většina nečistot, které se usadí na fasádě, zůstane pouze na jejím povrchu a dá se očistit pouhým proudem vody. Čištění od graffiti je mnohem složitější. Barva ze sprejů se dostane až do struktury materiálu, nejenom na jeho povrch. Odstranění bez profesionální techniky je téměř nemožné. Většinou na fasádě zůstanou viditelné obrysy graffiti, nebo dojde k poškození podkladu a je třeba další rekonstrukce. Pro dokonalé čištění fasády od graffiti jsou zapotřebí profesionální firmy. Čištění je velmi nákladné a komplikované. Mnohem lepší je prevence v podobě vhodného antigraffiti nátěru.

Jak ošetřit fasádu 

Velkým pomocníkem jsou antigraffiti nátěry, které jsou nejefektivnějším způsobem v boji proti graffiti. Současná technologie aplikace ochranných nátěrů proti graffiti přímo na fasádu sice nezabrání sprejerům v tom, aby váš dům znovu pomalovali, ale výrazným způsobem nám ulehčí následné odstranění graffiti. Produkt MAPEI Wallgard Graffiti Barrier  vytvoří na povrchu fasády zcela neprostupnou ochrannou vrstvu. Barva ze spreje se nedostane do struktury fasády, ale zůstane jen na povrchu. Z toho ji odstraníte velmi snadno vlastními silami za použití tlakové myčky, bez nutnosti použití profesionální techniky. V tomto případě je prevence ta nejlepší ochrana. Podívejte se na ochranný nátěr proti graffity Wallgard Graffiti Barier.

ochranný nátěr proti graffity

Co je antigraffiti nátěr jak čistit graffiti

Antigrafitti nátěr je ochranou majetku před graffiti, funguje i na nápisy lihovými fixy, lepidla a další nečistoty na fasádě a jiném povrchu. Čištění povrchu opatřeného antigraffiti nátěrem je mnohem jednodušší a časově nenáročné. Lze jej aplikovat téměř na všechny materiály beton, kámem keramické obklady, fasádní stěrky nátěry aj. Princip antigraffiti nátěru spočívá ve vytvoření nepropustné, ochranné vrstvy zabraňující pronikání barvy hlouběji do podkladu. Má hydrofobní efekt, odpuzuje vodu a nečistoty na něm téměř neulpívají. Pokud dojde k zanesení běžnou nečistotou a špínou, lze snadno omýt vodou. K odstranění graffiti na nešetřeném podkladu antigraffiti nátěrem se používají speciální čističe. Podívejte se na produkt MAPEI Wallgard Graffiti Remover Gel

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.