Hmyzí domeček: Jak ho postavit? Děti vám pomohou

hmyzí hotel

Zaujaly vás hmyzí domečka a rádi byste měli jeden z nich i na své zahradě? Určitě mu dejte šanci. Uděláte něco pro přírodu a zároveň budete mít radost z pozorování svých nových malých nájemníků. Děti vám s výrobou rády pomohou.

Co je hmyzí domeček

Hmyzí hotel nebo hmyzí domeček je člověkem vyrobená skrýš pro různé druhy hmyzu, převážně pro užitečné druhy. Správně by se měl vždy skládat z několika různých přihrádek, ve kterých jsou umístěny různé druhy materiálu. Zvýšíte tak pravděpodobnost, že si u vás různí broučci najdou svůj úkryt a budou bydlet právě u vás na zahradě.

Koupit nebo vyrobit

Na trhu je hmyzích domečků velká řada. Cena hmyzího hotelu se pohybuje mezi 250 až 500 korunami. Můžete si vybírat mezi mnoha designovými variantami. Největší radost ale budete nejspíš mít z hmyzího hotelu, který si snadno a levně vyrobíte sami nebo s vašimi dětmi.

Jak vyrobit hmyzí domeček

Hmyzí hotel můžete vyrobit prakticky z čehokoli, co najdete v lese nebo na zahradě. Vezměte kus obyčejného špalku, starou dřevěnou přepravku nebo pár starých prkýnek. Přidáte šišky, klacíky, slámu a plody. Vždy záleží na vaší fantazii a místě, kam budete chtít domeček dát. Může být zavěšený nebo jen položený na zemi. Dejte jej ideálně na jižní stranu.

Postup výroby hmyzího domečku

Vezměte si špalek, vrtačku, trochu slámy a klacků. Do seříznuté plochy špalku vyvrtejte 2 větší otvory o průměru asi 10 centimetrů a do zbytku plochy vyvrtejte jen menší otvory jako úkryty. Do děr větších rozměrů dejte jako výplň slámu a drobnější klacíky, do kterých se hmyz může zavrtat. Pokud budete stloukat domeček s prken, do větších přihrádek dejte třeba šišky nebo skořápky.

Pro koho je hmyzí domeček určený

Do hmyzího domečku se mohou bytovat slunéčka sedmitečná, která vám budou pomáhat likvidovat mšice. S tím vám může pomoct zlatoočka, která bývá častou návštěvnicí v hmyzích hotelích. Dále jsou to třeba vosíci, kteří loví drobný hmyz a pavouky. Hmyz si svou skrýš najde velice brzy. Pak už se můžete těšit na pozorování broučků ve vaší zahradě.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.