Družstevní bydlení v Praze stojí za zvážení

finep družstevní byty

Družstevní byty si spousta lidí pamatuje jako zastaralé bydlení z minulého století, mladí se jim častokrát vyloženě vyhýbají. Přitom k tomu není jediný důvod. Byt v bytovém družstvu má naopak spoustu výhod.

Pro začátek je třeba si vyjasnit, že družstevní byt v Praze nemusí být v panelovém domě postaveném v minulém století. Ba naopak, společnost FINEP nabízí družstevní byty v novostavbách.

Jaké výhody má družstevní bydlení?

V Česku bylo vždy populární, a to už od 19. století. Družstvům vděčíme za mnohé, po 2. světové válce například za vystavění celé řady bytů. Dodnes patříme s podílem bytů v bytových družstvech u nás na špičku v Evropě.

A co vám vlastně takové družstevní bydlení v Praze přinese? V prvé řadě snadnější pořízení bydlení. Spousta lidí by si chtěla pořídit pěkný nový byt, jenže nemají jak, protože nedosáhnou na hypotéku. S družstevním bytem tohle neřešíte, byt si samozřejmě můžete později nechat převést do osobního vlastnictví. Další výhodou je snadnější prodej, neplatí se daň z nabytí nemovitých věcí, smlouva se nedává do katastru nemovitostí.

Z čeho je možné vybírat?

Jaké družstevní bydlení Praha nabízí? Díky společnosti FINEP máte na výběr z nově realizovaných bytů v atraktivních lokalitách. Lákavě zní Praha 5 – Britská čtvrť, Praha 5 – Kaskády Barrandov i Praha 6 – U Šárky. První projekt nového družstevního bydlení od FINEP v Proseku byl naprostým hitem, a proto společnost odstartovala další.

Jak vše probíhá po finanční stránce?

Na začátku byt nekupujete, vstupujete do družstva. V tu chvíli musíte uhradit 25 % z pořizovací hodnoty bytu, zbytek splácíte v nájemném. Časem tedy byt přejde do vašeho vlastnictví, je to podobné, jako kdybyste spláceli hypotéku, avšak nemusíte dokazovat příjem a řešit další náležitosti, jež by banka vyžadovala. Na družstevní bydlení dosáhnou i ti, kterým byla hypotéka u banky zamítnuta. Jde tedy o skvělou šanci, jak získat moderní bydlení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.