Domácnost bez napojení na kanalizaci se neobejde bez kvalitního septiku. Jaké zvolit řešení?

Starší rodinné domy a objekty, jež se nacházejí v odlehlejších částech republiky, potažmo v malých obcích, často ani v dnešní době nemají připojení na kanalizační síť. To znamená, že jejich majitelé či provozovatelé musejí řešit problém, co s veškerou odpadní vodou a splašky. Rozumné řešení spočívá v instalaci a napojení septiku. Jak ale poznat kvalitní samonosný septik, aby vám dobře sloužil a dokonale plnil svoji funkci?

Když spolehlivý septik, tak tříkomorový

V okamžiku, kdy se chystáte oslovit nějakou firmu, která by vám septik dodala a instalovala, je nutné zvážit, zda zvolit to nejlevnější řešení, nebo dát přednost spíše kvalitě. Druhá varianta je samozřejmě vždy lepší, zejména u rodinných domů a objektů, jež jsou celoročně obývané.

Z hlediska preciznosti čištění odpadních vod je rozhodně dobré zvolit tříkomorové septiky. Mají tři části, jež se v horní části spojují. V první se usazují největší nečistoty a kaly. Jakmile se tato část naplní, voda začne přetékat do druhé. V ní se zachytí drobnější částečky, ve třetí pak obdobným způsobem i velmi jemné částice. Následně už pak takto vyčištěná voda může volně odtéci. Čas od času je samozřejmě nutné veškeré usazeniny ze septiku odstranit, nejde však o tak velkou frekvenci jako v případě klasické jímky a žumpy.

Na koho se obrátit?

Moderní tříkomorové septiky v tuzemsku vyrábí a prodává společnost Mravec Plast. Její kompletní nabídku septiků, ale také jímek, vodoměrných šachet, pískových filtrů a dalších zařízení a systémů naleznete na webových stránkách www.mravecplast.cz. Na webu jsou rovněž detailní informace o tom, jak septiky v praxi fungují, případně co je zapotřebí k jejich instalaci.

Při výběru konkrétního produktu si můžete nechat poradit s tím, jak objemný by septik u vašeho rodinného domu měl být. To je poměrně důležitý aspekt, který při nákupu septiku nelze opomenout.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.