Beton je velmi odolný a elegantní doplněk každého pozemku

Venkovní dlažba

Beton představuje ověřenou klasiku, která s sebou přináší ideální vlastnosti pro výstavbu nejen budov, ale i plotů, schodišť, chodníků a dalších doplňků. K tomu připočtěte poměrně snadnou realizaci a máte naprosto jasno. Jaké služby vám nabídne moderní provedení tohoto vynálezu a jak s ním ozdobit váš domov?

Ochrana vaší rodiny

Nezáleží na tom, jestli vlastníte dvougenerační dům, bungalov, skromný domek s malou zahrádkou, či se chlubíte rozlehlým sídlem – veškeré jednotlivé detaily utváří celkový dojem z daného bydlení. Hlavním cílem přitom je, abyste se cítili skvěle a byli stoprocentně ochránění před nejrůznějšími riziky, která s sebou přináší vlastnictví takto drahého majetku.

Mnoho rodin trápí především venkovní dlažba. Díky správně postavenému provedení si zajistíte klid i během největších bouřek, sněhů a mrazu. Naprostým minimem úspěchu je realizace alespoň příjezdové cesty pro auto a cestičky od brány až ke dveřím. Přece jen nikdo nechcete řešit zapadlé auto v blátě, boty ponořené v mazlavé hnědé hmotě nebo nebezpečně kluzký povrch během zimních mrazů.

Natural dlažba Dakar
Natural dlažba Dakar

Spousta možností

V dnešní době si můžete vybrat z tak pestré palety barev, tvarů i dekorů, že si na to své přijdou i ti nejnáročnější zákazníci. Nepředstavujte si beton jako nezajímavou šedou hmotu, jako tomu bylo před desítkami let. Fantazii výrobců se vážně meze nekladou, o čemž vás snadno přesvědčíme.

Jasným příkladem je třeba takzvaná natural dlažba, která imituje různé přírodní materiály. Nejedná se pouze o jakýsi vzdálený dojem, který sotva poznáte. Opravdu si budete totiž myslet, že se díváte na klasické dřevo, travertin, vápenec, břidlici nebo třeba kámen.

Oproti přírodním materiálům má však beton rovnou několik nezanedbatelných výhod. Odolává mrazu i vedru, hravě vám vydrží sloužit desítky a desítky let, můžete jej extrémně zatěžovat a snadno se udržuje. Nenasává vlhkost, není náchylný vůči parazitům, plísním a podobným katastrofám. Zkrátka a dobře – jasná alternativa.

Mezi populární styly patří hlavně dlažby Bark, Togo nebo Ferra. Mrkněte se na zmíněné varianty sami, prohlédněte si je na fotografiích a přesvědčte se na vlastní oči.

Natural dlažba Bark
Natural dlažba Bark

Láká vás zámková dlažba?

Za zmínku stojí i dost oblíbená zámková dlažba, která se používá hlavně do velmi namáhaných prostor. Z toho důvodu ji nejčastěji zahlédnete na cyklostezkách, parkovištích, venkovních komunikacích a podobně. Ani na vašem pozemku se však neztratí, ba právě naopak.

I v případě zámkové dlažby si budete moci zvolit z pestré řady nejrůznějších dekorů a tvarů. Každý z vás zná nejtypičtější H-PROFIL, který lze vidět na téměř všech chodnících napříč českými městy. Z hlediska ozdoby vašich pozemků se hodí spolehnout spíše na hezčí alternativy.

Přesně proto se mrkněte například na dlažbu Calipso, jež skvěle podtrhne moderní vily bohatých lidí. Máte rádi trochu decentnější vzhled? Pak si nenechte ujít možnost s názvem Brenda, případně Historik. Všechny varianty jsou opatřené speciální úpravou proti pronikání vlhkosti, díky čemuž vydrží i nejnáročnější řádění živlů.

Zámková dlažba Calipso
Zámková dlažba Calipso

Kdo vám vše zařídí?

Výběr elegantní dlažby je jedna věc. Mnohem důležitější je však nalezení ověřené společnosti, která vám dodá kvalitní materiály za pěknou cenu. Zároveň je nutné vyřešit i profesionální položení vámi zvolených položek. Na koho se obrátit, jestli chcete mít vážně jistotu dobře vykonané práce?

Dobrým příkladem je třeba zavedená společnost Presbeton. Ta patří mezi největší české hráče, přičemž se zaměřuje na dlažby, ploty, obrubníky, žlaby, ztracené bednění, schody, bazénové lemy i všechny další vychytávky pro váš domov.

Zdroj obrázků: presbeton.cz

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.