Bazény se zásadně pořizují v zimě. Jsou totiž nejlevnější!

rentmil_cz_PR_bazény

V parných letních dnech je bazén s osvěžující vodou k nezaplacení. Skočit si po dlouhém pracovním dni do vlastního bazénu je skutečným balzámem. Myslet bychom na ně měli paradoxně již v zimních měsících. Schválně si ceny bazénů v sezoně a mimo ni porovnejte. Bývají i o padesát procent nižší!
Při výběru vhodného bazénu nehleďte jen na cenu. Ta totiž může být zavádějící. Levné bazény se ve výsledku mohou pěkně prodražit. A způsobit nejednu vrásku na čele. Nejde totiž jen o samotný bazén, ale také o péči o bazénovou vodu, kterou vyžaduje. Ne každý bazén zkrátka svému uživateli přináší jen potěšení.

Nadzemní versus zapuštěné

Stavba bazénu je v podstatě jako jakákoliv jiná stavba. A jako taková vyžaduje plánování a profesionální přístup. Na trhu se setkáte se dvěma typy bazénů – bazény nadzemními a zapuštěnými. Ty se od sebe liší cenou (nadzemní bazény bývají levnější), a také nevyžadují náročné stavební úpravy. Nevýhodou ovšem je nižší hloubka vody. Bazény zapuštěné bývají elegantní a k tomu umožňují větší variabilitu rozměrů, tvarů i hloubek. Některá bazénová studia vám vyrobí i bazén na míru.

Péče o bazénovou vodu

Nejde však jen o samotný bazén, ale také o již zmíněnou náročnost na jeho údržbu. A samozřejmě péči o vodu. V tomto ohledu jednoznačně doporučujeme bazén s pískovou filtrací, která se vám postará o nezbytné a především pravidelné filtrování vody. Bazénovou vodu čistí od mechanických nečistot a s pomocí bazénové chemie udrží bazénovou vodu v dostatečné kvalitě a čistotě. Dobrou zprávou je, že na trhu najdete i nadzemní bazény s pískovou filtrací. Spolu s pravidelným filtrováním je důležité i pravidelné měření pH.

Kompletní péče o bazény

Nejenom samotnou stavbu bazénu tak i následnou péči o něj je vhodné svěřit profesionálům. Prodej stejně jako kompletní servis a údržbu bazénů nabízí například značka Rentmil (www.rentmil.cz), která téměř již dvě dekády vyrábí jedny z nejkvalitnější plastových bazénů na trhu. Bazén vám postaví (a k němu i bazénové zastřešení), zprovozní a průběžně se o něj budou starat. Ještě před tím byste si však měli vybrat vhodný typ a model.

Vybíráme bazén

Na výběr máte bazény různé délky, hloubky, tvaru, barvy i vzoru. A pokud si nevyberete z bazénů typových, může vám být vyroben bazén na míru. Vybírat ale budete moci i z různých druhů filtrací. Pro menší nadzemní si vystačíte s kartušovou, zapuštěné si už žádají filtraci pískovou. V nabídce je ovšem i celá řada bazénového příslušenství, které vám péči o bazén usnadní. Zkrátka si pořídíte bazén, který vám celou sezonu bude dělat radost, ne starost!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.