Barový pult v kuchyni – Hodí se i do vaší kuchyně?

Barový pult se hodí zejména do menší kuchyně, kde je málo místa, anebo tam, kde se spíše využívá jídelna. Vizuálně přehradí místnost, ve které se nachází kuchyňský kout a obývací pokoj. Podle čeho barový pult vybrat a jak jej začlenit do prostoru?

Barový pult v malé kuchyni nahradí jídelní stůl a tam, kde se spíše využívá jídelna, poslouží k tomu, když si třeba spěcháte a potřebujete se najíst sami. Můžete si u něj připravovat jídlo i jíst, případně v něm skladovat kuchyňské potřeby. Navíc jde o velmi pěkný estetický prvek v interiéru. Můžete si ho pořídit v různých.

Barový pult asi nikdy nevyjde z módy, protože je oblíbený pro svoji praktičnost i pěkný design. V malých kuchyních je to často jediné smysluplné řešení.

Materiál barového pultu

Při výběru barového pultu si musíte nejprve vše správně změřit a vybrat materiál, ze kterého bude vyroben. Nejčastěji se vyrábí z kovu, dřeva, dřevotřísky, kamene či zdiva. Materiál by měl být kvalitní a pevný, aby byl dostatečně odolný. Plášť barového pultu můžete vytvořit z umělého či přírodního kamene, dřeva nebo kovu. Při výběru materiálu dbejte na to, abyste jej sladili s vaší kuchyní.

Rozměry barového pultu

Rozměry si zvolte podle dispozic a místa, které máte na barový pult v kuchyni. Měli byste si dát pozor i na jeho výšku. Ta by měla být 90 až 130 centimetrů. Pokud by byl barový pult nižší, jídlo by se vám u něj moc pohodlně nepřipravovalo. 

Deska barového pultu

Deska barového pultu by měla přesahovat pult alespoň o 25 centimetrů směrem k židlím, abyste měli dostatek místa na nohy. K vysokému barovému pultu doporučujeme i opěrku na nohy, abyste si je nemuseli opírat jen o barovou židli nebo vám volně nevysely ve vzduchu.

Barové židle

Barové židle velikostí přizpůsobte barovému pultu. Optimální výška barových židlí je 60 až 80 centimetrů. Od barového pultu by měly být vzdálené 30 centimetrů.

Nejčastěji vyrábí z kovu a měly by být vybaveny opěradlem, aby vás nebolela záda.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.