Už víte, jaké květiny zasadíte na jaře?

Na jaře sázíme především cibuloviny. Rozkvetlé cibulovité květiny patří mezi nejkrásnější a nejaromatičtější posly příchodu očekávaného jara. Provoní vaši zahradu pod okny. Řezané provoní váš domov a ještě navíc ozdobí interiér.

Jaké cibulky zasadit na jaře

Hyacinty nejsou náročné na sázení, a pokud je nedáváte hned do země, klidně je můžete dát do speciálních váz, kam pak jen nalijete vodu. Budou krásně vidět jejich kořeny. Místo klasické zeminy v tomto případě dejte na dno třeba malé oblázky nebo mušle. Narcisky mají mnoho druhů. Ty malokvěté jsou velmi něžné. Mají na stonku větší množství drobounkých kvítků. Prvosenky, petrklíče nebo primule, jsou velmi krásné, pestrobarevné, ale současně i jedovaté. V chloupcích svých listů je obsažená látka primin, která může vyvolávat alergické reakce. Primule LIBRE jsou bez priminu. Sázíme je na jaře, protože nemají rády velké teplo. Uvnitř vám dlouho nevydrží. Modřenců je na trhu asi 50 druhů a kromě modrého a fialových odstínů, je i růžový a bílý. Všechny mají úžasnou jemnou vůni. Dále můžete sázet krokusy, macešky, tulipány, pryskyřníky, kosatce a bledule.

Letničky a dvouleté rostliny

Kromě vysévaných a v zahradnictví zakoupených letniček můžeme sázet i dvouletky do dobře připravené, živinami zásobené a dostatečně provlhčené půdy. Důležité je vybrat jim slunné místo. Dále je nutné rostliny sázet s dostatečným rozestupem a do mělkých jamek. Pokud vyséváte semena, u většiny dvouletých rostlin vám vyklíčí velmi rychle, tedy už během 14 dnů.

Trvalky

Trvalky, které nám pokvetou během léta, pravidelně přihnojujeme. Jde zejména o mnoho bylinek a trvalek s okrasnými květy. Přesazujeme také sněženky, šafrány, bledule, modřence a další cibuloviny, které už jsou v zemi od loňska. Květy cibulovin, které se musí vyndat z půdy, se už v červnu zatahují do cibulky, takže je pak můžeme vyndat z půdy a přenést do suchého a chladného sklepa, kde stráví období hybernace. Jde zejména o cibule krokusů, tulipánů a narcisů. Můžete je nechat i v půdě, ale většinu z nich vám přes zimu sežerou hlodavci. Cibulky jim totiž velmi chutnají. Vysazujeme také nové sazenice a výhonky popínavých růží. Skalky na jaře mírně zavlažujeme, odstraníme z nich plevel a příliš rozrostlé rostliny zredukujeme nebo rozsadíme. Vhodná je i výsadba azalek, rododendronů, jiřin a mečíků.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.