Upgrade vaší kanceláře

V práci trávíme v průměru osm hodin denně a bez nadsázky lze říct, že s kolegy jsme častěji než se svým partnerem či rodinou. Kvalitní pracovní prostředí je základ. Chceme se v něm cítit dobře a mít adekvátní podmínky pro práci. Jak dosáhnout toho, abyste do kanceláře chodili s chutí nebo abyste neutíkali ze své domácí pracovny? Poradíme vám, jak vylepšit pracovní prostor a bez jakých nezbytností se neobejdete.

 Malé změny = velké výsledky

Pracovny a kanceláře jsou místem, kde si vyděláváte na živobytí. Těšte se na každý pracovní den a vylepšete si pracovní prostředí. V dnešní době jsou i zaměstnavatelé otevřeni novým nápadům a v obchodech zakoupíte mnoho pomocné kancelářské techniky. I malými změnami dosáhnete velkých úspěchů – zvýšíte produktivitu své práce a nebudou vás trápit zdravotní problémy ze slabého osvětlení nebo nepohodlné židle.

Co je důležitou součástí kanceláří?

Ve své domácí pracovně nebo v kanceláři potřebujete bytelný stůl s úložnými prostory a velkou pracovní plochu. Pozornost věnujte kancelářské židli, v které sedíte několik hodin denně. Kvalitní židli si můžete nastavit na míru a můžete s ní předejít bolestem zad. V kanceláři vybudujte podle možností neformální zónu se sedačkou či masážním křeslem a relaxujte se svými kolegy. Do kanceláře či pracovny instalujte dostatečné osvětlení, které snižuje riziko zánětu očí a únavu. Ve sdílených kancelářích vytvořte dobrou akustiku, aby vás nerušil okolní hluk.

Čím zlepšíte pracovní prostředí? Aneb na maličkostech záleží

Obklopujte se při práci květinami. Je prokázáno, že zlepšují klima, eliminují stres a navodí vám dobrou náladu. Do klimatizovaných místností upřednostněte odolné rostliny. Udržujte zdravou hladinu vlhkosti vzduchu a pravidelně větrejte, popřípadě si pomozte čističkami vzduchu a zvlhčovači. Negativně působí na řadu lidí změť kabelů od kancelářské techniky. Zakryté kabely nepřekážejí, neruší estetický vzhled místnosti a prostředí se stane bezpečnější. Nedílnou součástí pracovního prostředí je stylová dekorace i moderní stojany na psací náčiní, drobné předměty a dokumenty.

 Kancelářskou techniku využije každý

Nejen v práci, ale i doma upotřebíte kancelářskou techniku. Kromě počítače nebo notebooku se vám bude hodit klasická či multifunkční tiskárna, skartovačka pro zničení citlivých dokumentů,laminátor pro zatavení vizitek, písemností a dokladů, skener, fax i vazač papírů. Nezapomeňte k technice zakoupit nezbytný provozní materiál a papír s potřebnou gramáží. Co se týče laminátorů, investujte do stroje ve formátu A3 s rychlým nahříváním. I kancelářské skartovačky mají v práci své nezastupitelné místo. Jsou vysoce bezpečné a během okamžiku zlikvidují důvěrné listiny.

Základem je moderní přístup vedení

Spokojený zaměstnanec je pro vedení firmy výhrou. Duševní pohodu nezvyšuje jen moderní pracovní prostředí, ale i pozitivní a proaktivní přístup zaměstnavatele. Práce pod tlakem je špatným krokem, z kterého se musejí společnosti vymanit. Zákazy, příkazy a další stresující faktory lidi nemotivují a klesá jejich spokojenost. Podstatné je podporovat přátelské vztahy na pracovišti a naučit manažery mentorským dovednostem a empatickému chování. Zaměstnanci rovněž vyžadují zapojení do diskusí s vedením, pravidelné přestávky na protažení a pocit bezpečí na pracovišti.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.