Jaké barvy na zeď vybrat? Má to svá pravidla

Dětský pokoj

Vybíráte barvu výmalby do svého pokoje, ale nevíte, která je nejvhodnější? Podívejte se, podle čeho vybírat, aby vás barva na zeď po pár měsících neomrzela.

Můžete sice zvolit univerzální způsob, kterým nic nezkazíte a zdi nechat natřené pouze neutrální bílou barvou, kterou snadno zkombinujete se všemi ostatními barvami, které si do svého interiéru zvolíte. Pokud máte stejně laděný nábytek, vybavení i doplňky, můžete i bílou barvu trošku vylepšit. Velmi módní jsou třeba pruhy na zdi v kombinaci s šedou barvou. Zeď bude stále světlá, ale originální.

Podle čeho zvolit barvu na zeď

Pokud si přejete dostat do vašeho obývacího pokoje novou energii, pohodu a bezpečí, můžete zvolit přírodní zelenou barvu. Dojem prosluněného interiéru docílíte při použití žluté, lososové či oranžové barvy. Projasní místnost, bude vás povzbuzovat k vyšším pracovním výkonům a podpoří kreativitu i tvořivost. Je vhodná i pro školáky a studenty.

Kam se hodí tmavší barvy

Barvy mají vliv na atmosféru v místnosti. Pokud nechcete světlé barvy, vsaďte na hnědou. Ta se dá použít na podlahách, nábytku i doplňcích. Patří mezi neutrální barvy, je teplá, navozuje pohodu a klid i ve větším prostoru. Hodí se do kuchyně a zútulní i obývací pokoj nebo ložnici. V menších místnostech ale zacházejte s tmavými barvami šetrně, aby váš pokoj nebyl moc tmavý a ponurý.

Vhodná kombinace barev

Netradiční styl interiéru docílíte kombinací více barev. Propracovaný vzhled vašemu pokoji dodají vhodné geometrické tvary. Každý z vybraných tvarů pak můžete vymalovat odlišnou barvou. Velmi pěkná je kombinace světle růžové, tmavě růžové a šedé.

dětský pokoj pro holky

Vneste hravost do interiéru

Pro všechny, co chtějí do svého interiéru vnést pestrost a hravost jsou vhodnější pestré barvy. Pro tvořivé děti je vhodné, aby si vybrali do svého dětského pokoje barvu sami. Nechte dítě, aby si mohlo do jisté míry svůj pokojíček vyzdobit samo, aby se mu daná barva líbila. Doplnit můžete různé tapety a samolepky ve formě filmových postaviček či zvířat.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.