Jak vyčistit mikrovlnku? Zvládnete to během chvilky

Čištění mikrovlnky patří k pravidelným činnostem, které nemáme při úklidu moc rádi. Pokud nechcete používat chemické čističe a odmašťovače, zkuste vyzkoušet některý z jednoduchých a současně ekologických triků. Vyčistíte mikrovlnku bez námahy. Na čištění mikrovlnky stačí pár citrusů nebo ocet a voda. Výsledek vás mile překvapí.

Čistění mikrovlnky pomocí octa a páry

Budete potřebovat:

  • ½ hrnku octa
  • ½ hrnku vody

Postup:

K ekologickému vyčištění vnitřku mikrovlnné trouby smíchejte ½ hrnku octa a ½ hrnku vody v misce nebo hrnku. Směs zahřejte 5 minut v mikrovlnné troubě až k varu a vařte ji pár minut na nejvyšší výkon. Pak nádobu opatrně vyndejte a troubu snadno vytřete hadříkem. Ocet mikrovlnku i vydesinfikuje a odstraní pach.

Čistění mikrovlnky pomocí citronu

Budete potřebovat:

  • pár plátků citronu
  • ½ hrnku vody

Postup:

Dejte do hrnku nebo do misky s vodou pár plátků citronu a můžete do vody citron i vymačkat. Misku dejte do mikrovlnné trouby a tu pak pusťte na 5 minut na plný výkon. Vznikající pára odpaří s vodou i připečené nečistoty, které pak velmi lehce setřete vlhkým hadrem. Citrónová vůně navíc zbaví mikrovlnnou troubu velmi nepříjemného zápachu. Použít můžete i rozpuštěnou kyselinu citronovou.

Čistění mikrovlnky pomocí citronu a pomeranče

Budete potřebovat:

  • citron
  • pomeranč

Postup:

Znečistěnou mikrovlnku s nánosem spečenin a tuku vyčistíte snadno pomocí citronů a pomerančů. Do misky s vodou rozkrájejte citrusy, vložte je do mikrovlnné trouby a zapněte ji asi na 5 minut na nejvyšší výkon. Pomeranč s citronem uvolní mastnotu, zbaví mikrovlnku zápachu a pára uvolní nános spečenin. Snadno pak odstraníte nánosy pomocí houbičky. Pomoci vám může i plastová drátěnka.

Náš tip

Při napařování vložte do misky nebo hrnku také párátko. Vznikající bublinky se vytvoří kolem dřeva a krásně rozmělní. Nemusíte se bát případné vodní exploze.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.