Jak udělat ze zahrady dětský ráj? Děti se tam budou těšit

Přemýšlíte nad stavbou domácího dětského hřiště? Můžete dětem na zahradu pořídit několik prolézaček. Jak takové domácí dětské hřiště postavit? Záleží na velikosti zahrady. Přečtěte si pár rad, jak na stavbu dětského hřiště v několika krocích.

Než začnete domácí dětské hřiště plánovat, zamyslete se nad tím, protože vaše děti porostou. Časem se změní jejich potřeby a představy o prostoru a vybavení. Dejte si pozor na levné plastové výrobky a vsaďte na kvalitní materiály splňující normy.

Výběr místa pro dětské hřiště

Při výběru místa myslete na bezpečnost. Dětské hřiště nesmí být u silnice, blízko bazénu nebo jezírka. Zkuste zachovat přirozený ráz zahrady, využít členitosti terénu při instalaci klouzačky a můžete také hřiště umístit pod stromy, kde v letních dnech oceníte stín, který ochrání děti před ostrými slunečními paprsky. Pokud jste omezeni prostorem, využijte přenosná pískoviště i plastové skluzavky, které lze na zimu uschovat před sněhem a mrazem. Oceníte, když na děti uvidíte z okna.

Vybavení na dětské hřiště

Nejmenší děti ocení pískoviště, skluzavku, pružinovou houpačku nebo malý dětský domeček. Předškolní děti milují prolézačky, klasické houpačky nebo kreslicí tabuli s křídou. Větší děti ocení hrací plochu a basketbalový koš. Vhodným vybavením domácího dětského hřiště jsou i různé žebříky, lana nebo malá lezecká stěna.

Kvalitní ukotvení

Základem je kvalitní ukotvení a uchycení dětských atrakcí. Často nemusíte připravovat betonový podklad a můžete využít systémy zemních vrutů, které se snadno kotví i do trávy. Vruty jednoduše zašroubujete během několika minut, jsou ihned zatížitelné a bez nutnosti další velké údržby.

Stavba dětského hřiště svépomocí

Na trhu je mnoho stavebnic a kusů vybavení pro stavbu dětských hřišť. Jednotlivé části jsou předem nařezané, navrtané, se spojovacím materiálem a částečně smontované. Jsou z kvalitního dřeva s hloubkovou impregnací. K montáži dětského hřiště vám pak stačí základní nářadí. Počet dětí, které si mohou na sestavě domácího dětského hřiště hrát, má většinou limit 3 děti a celkovou hmotnost 350 kg zatížení.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.