Jak na prostory v malém bytě

vestavena-skrin-do-loznice-bila-dub-818

Malý byt a nebo dostatečné množství úložných prostor pro vaše věci? Zdá se to jako dilema. Ale věřte, že můžete mít obojí. Stačí využít dispozic bytu na maximum a zvolit vhodný typ nábytku.

Úložné prostory v malém bytě

Největší množství úložných prostor nabízejí bezesporu šatní skříně. Klasické šatní skříně bývají ve většině případech robustní a zasahují do prostoru. Nebojte se proto sáhnout po vestavěných skříních.

Výhody vestavěných skříní

Vestavěné skříně se zejména v malých bytech stávají ceněným praktickým pomocníkem. Jaké přednosti má vestavěná skříň oproti těm klasickým? Jsou to hlavně:

  • přizpůsobí se každému výklenku, je vhodná i do atypických prostor (podkroví, pod schody)
  • jsou vyráběny z užšího korpusu, čímž ušetří kousek prostoru
  • je možné je „hnát“ až do stropu
  • police, zásuvky a věšáky si uspořádáte dle svých preferencí
  • vybírat můžete z mnoha designových provedení

Kam umístit vestavěnou skříň?

Vestavěná skříň se hodí do každé místnosti – ložnice, obývacího pokoje, předsíně, dětský pokoj nevyjímaje. Všude tam vytvoří prostor k uložení věcí, pro které není doposud místo.

Výběr vestavěné skříně

Pro výběr vhodné vestavěné skříně je zapotřebí znát místo, kde bude stát. Jinak bude vypadat skříň podél rovné stěny nebo pod šikminu.

Upřednostňujete přírodní dekor, jednobarevné provedení (podle vzorníku RAL) nebo byste raději něco výjimečného, např. skleněnou výplň s potiskem?

U vestavěných skříní je možné zvolit otevírací mechanismus. Pokud se potýkáte s nedostatečným prostorem, posuvné dveře pro vás budou tou správnou volbou. Není-li pro vás prostor překážkou, nabízí se vám širší výběr. Můžete totiž volit také klasické otevírací (pantové) nebo skládací dveře.

Podle věcí, které plánujete do skříně uschovat, volte vnitřní rozložení a doplňky skříně.

Konfigurátor vestavěných skříní

Chcete vidět jak může vaše šatní skříň vypadat? Využijte konfigurátor vestavěných skříní. Kde navolíte požadované parametry, vyberete barevné provedení a rozložení vnitřní části, ev. přídatné doplňky (věšák na kravaty/opasky, stojan na žehličku či vysavač apod).

Pokud byste byli při výběru skříně tzv. „v koncích“, nebojte se oslovit odborníky na problematiku vestavěných skříní.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.