Proč si pořídit tepelné čerpadlo a jaké druhy existují?

tepelné_čerpadlo_PR_mastertherm

Snad každý, kdo se zajímá o aktuální trendy v bydlení a především technologiích pro vytápění a zajišťování tepelného komfortu, musel někdy slyšet o tepelných čerpadlech. Jejich úkolem je skutečně efektivně využití získaného tepla tak, aby docházelo k minimálním ztrátám. A jaké to přináší výhody? V článku se dozvíte několik důvodů, proč je tepelné čerpadlo tou správnou volbou. Nechybí ani popis třech základních druhů.

Snížení účtů za energie a využití i v průmyslových budovách

Při pořízení tepelného čerpadla můžete své účty za energie za vytápění snížit až o celých 75 %. To je již skutečně velký rozdíl, takže za pár let se vám investice jistě vyplatí. Tepelná čerpadla pro rodinné domy navíc pomohou zvýšit hodnotu nemovitosti, což můžete ocenit v budoucnu.

Velmi oblíbená jsou také tepelná čerpadla pro průmysl, která nachází své využití víceméně v jakékoliv budově. Základem je výběr řešení od společnosti MasterTherm, kdy vám odborníci pomohou i správně zvolit nejlepší tepelné čerpadlo ze třech základních druhů.

Tepelná čerpadla země-voda, voda-voda a vzduch-voda

V případě tepelných čerpadel rozlišujeme tři různé druhy. První variantou je tepelné čerpadlo voda-voda. Jeho výhodou je poměrně vysoký topný faktor a zároveň nižší pořizovací náklady. Musí však být použito pouze v místech, kde má voda vhodné chemické složení. Pokud to vaše lokalita nesplňuje, můžete se rozhodnout spíše pro tepelné čerpadlo země-voda, které představuje největší úsporu nákladů na vytápění, nabídne dlouhou životnost a velmi tichý provoz. Zdánlivě perfektní řešení však vyžaduje složitější instalaci do vrtu. Proto mezi nejčastější volby patří třetí druh, kdy jde o tepelné čerpadlo vzduch-voda. Má dobrý poměr ceny a výkonu a hodí se pro univerzální použití. Jediným problémem může být menší účinnost během silnějších mrazů.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.